fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pellegrini o petícii za predčasné voľby: Pozývam k spolupráci odbory, dôchodcov a opozíciu

Na snímke predseda strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini. FOTO TASR - Jakub Kotian

Predseda Hlas-SD Peter Pellegrini uverejnil na sociálnej sieti podrobnosti o petícii za referendum o predčasných voľbách. K spolupráci prizval Konfederáciu odborových zväzov, Jednotu dôchodcov na Slovensku, Slovenský zväz protifašistických bojovníkov a opozičné strany.

Vláda Igora Matoviča podľa Pellegriniho nezvládla boj s pandémiou, je zodpovedná za tisícky mŕtvych a miliardové škody. „Jediným riešením pre Slovensko sú predčasné parlamentné voľby. Preto sme dnes navrhli vytvorenie spoločného petičného výboru pre referendum o predčasných voľbách.

Pellegrini pripustil, že počas testovania budú zbierať podpisy za referendum o páde vlády

Oslovil som listom predstaviteľov Konfederácie odborových zväzov, Jednoty dôchodcov na Slovensku, Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov i relevantné opozičné politické strany, aby nominovali svojich zástupcov do petičného výboru. Ten by mal vzniknúť už v najbližších dňoch a následne rozhodnúť o ďalších konkrétnych krokoch, aby sa mohla čím skôr rozbehnúť petičná akcia,“ informuje bývalý predseda vlády.

„Hlavnou úlohou petičného výboru má byť odsúhlasenie právne nespochybniteľnej referendovej otázky a koordinácia zberu podpisov, na ktorom sa budú podieľať všetky zúčastnené subjekty. Ľudia musia dostať možnosť povedať, kto má ich dôveru a mandát na vyvedenie Slovenska z najväčšej krízy po druhej svetovej vojne,“ zakončil príspevok Peter Pellegrini.

Pellegrini: Matovič so Sulíkom sú ako malé deti na pieskovisku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info