fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Gröhling rozhodol, že deti aj naďalej nebudú chodiť do školy

Ministra školstva Branislava Gröhlinga podrobil jeho predchodca Juraj Draxler veľkej kritike Fotokoláž (via TASR, Shutterstock)

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) rozhodol, že absolútna väčšina žiakov základných a stredných škôl ostáva doma a bude sa učiť dištančným spôsobom. Informuje o tom Tlačová agentúra SR.

„Situácia v oblasti ochorenia COVID-19 je na celom Slovensku veľmi vážna. S odborníkmi sme preto tento plán prehodnotili a zhodli sme sa na tom, že najbezpečnejšie pre všetkých bude ešte chvíľu vydržať. V týždni od 18. januára budeme opätovne informovať o tom, ako bude vyučovanie vyzerať od ďalšieho pondelka 25. januára,“ uviedol Gröhling.

Otvorené môžu byť len materské školy pre deti zamestnancov takzvanej kritickej infraštruktúry a pre deti rodičov, ktorým povaha práce nedovoľuje pracovať z domu. Rovnako môžu byť otvorené školské kluby detí najmä pre deti zdravotníkov, ako aj pre deti rodičov z kritickej infraštruktúry či pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. Žiaci prvého aj druhého stupňa základných škôl a stredoškoláci sa učia dištančným spôsobom.

 

Belousovová o Kolíkovej v zábavnej relácii RTVS: Toto už nie je Pumpa, ale Žumpa!

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info