Alpine sa stáva športovou divíziou Renaultu, bude vyrábať elektromobily a pretekať v F1
18 | 01 | 2021 I Timotej Dudka

Automobilka Renault zmení svoju značku Alpine na športové divíziu. Pod jej hlavičkou budú jazdiť elektrické, ale stále vysoko výkonné autá. Bude spolupracovať s Lotusom a svoje meno prepožičia tímu formuly 1, informuje portál Novinky.cz.
V rámci premeny francúzskej automobilky Renault, nazvanej "Renaulution", prejde zásadnou zmenou aj značka Alpine. Stane sa športovou divíziou Renaultu a zlúči pod sebou ako samotnú značku Alpine, tak aj divíziu Renault Sport Cars a Renault Sport Racing.

Najmä tá prvá tretina bude rýdzo elektrická. Značka chystá ostrý hatchback v segmente B, ostrý crossover v segmente C a športiak ako náhradu za v súčasnosti jediný model A110. Ten vznikne v spolupráci s britskou automobilkou Lotus.
"Nová entita Alpine berie tri oddelené značky, aby z nich vytvorila jednu kompletnú spoločnosť... Budeme na cestách a na pretekárskych okruhoch autentickí a high-tech, divokí a vášniví," komentuje zmenu Laurent Rossi, generálny riaditeľ Alpine.

Alpine bude mať na starosť aj aktivity Renaultu vo formule 1. To znamená, že pre rok 2021 sa tím bude volať alpine F1 - avšak tu asi elektrický pohon očakávať nemôžeme, aspoň zatiaľ.

Ako to bude s poslednou tretinou, teda divíziou Renault Sport Cars, či bude tiež rýdzo elektrická, zatiaľ nie je jasné. Tlačová správa uvádza, že Alpine bude na špici skupiny Renault v technológiách i napríklad v zákazníckom servise.

Hyundai odhalil, ako bude vyzerať prvý model samostatnej značky Ioniq (FOTO)
Sériovú podobu nového Ioniqu 5, hranatého elektrického hatchbacku s retro štýlom, poodhalila stredajšími zábermi firma Hyundai. K úplnému predstaveniu dôjde vo februári tohto roku, informuje portál Novinky.cz. Čítať ďalej
14 | 01 | 2021 | Timotej Dudka