fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Chceš sa oženiť so západniarkou? Je to zrada a máš vyhadzov! vyhráža sa čínsky Huawei

Huawei
Ilustračný obrázok / TASR

Spoločnosť Huawei oznámila svojim čínskym zamestnancom pracujúcim v Európe, že ak sa zosobášia so západniarmi, mohli by byť vystavení prepusteniu, alebo by boli prinútení opustiť kontinent kvôli zrade, informuje portál Breitbart.

Príručka ľudských zdrojov spoločnosti Huawei s názvom „Nariadenie o prideľovaní a riadení mobility v západoeurópskom regióne“ uvádza, že zamestnanci, ktorí požiadali o trvalý pobyt v európskej krajine alebo im bol udelený, alebo sa zosobášili s rezidentom EÚ, budú „čo najskôr“ prepustení.

Dokument tiež pokračoval ďalej a uvádza, že usadenie sa v Európe predstavuje porušenie „pracovnej zmluvy“.

„Tí, ktorí získali pobyt v krajine EÚ, alebo ktorých manželia majú trvalé bydlisko v EÚ a tí, ktorí dobrovoľne požiadali o trvalý pobyt v EÚ, musia čo najskôr opustiť Európu. Ak nebudú postupovať podľa pokynov, spoločnosť ukončí ich pracovný pomer, “pokračoval dokument Huawei.

Na dražbe v Londýne predali kľúč od miestnosti, v ktorej zomrel Napoleon

Bývalý čínsky zamestnanec žijúci v Európe uviedol: „Vnútorná atmosféra spoločnosti spočíva v tom, že ak si vezmete miestneho občana a získate občianske práva, považuje sa to za zradu.“

Bývalý zamestnanec uviedol, že Huawei sa snaží udržať svojich zamestnancov pracujúcich v zahraničí pod palcom autoritárskym právným kódexom Čínskej komunistickej strany s cieľom zabrániť im v poskytovaní dôverných informácií cudzincom.

„Podľa môjho názoru sa spoločnosť snaží zabrániť ľuďom v tom, aby používali spoločnosť ako nástroj na emigráciu do západnej Európy, takže ak zistia, že sa chcete usadiť v západnej Európe, povedia vám, aby ste odišli,“ uviedol zamestnanec.

Domáce zvieratá sa koronavírusom nakazia od človeka len zriedkavo

Odborník na národnú bezpečnosť na univerzite v Buckinghamu profesor Anthony Glees v reakcii na vyšetrovanie uviedol: „Toto sú ustanovenia, ktoré by žiadna normálna obchodná spoločnosť pre svojich zamestnancov neurobila, a to je alarmujúce a znepokojujúce.

Spoločnosť Huawei bola v centre čoraz napínavejšieho diplomatického sporu medzi Britániou a komunistickým režimom v Pekingu po tom, čo Spojené kráľovstvo oznámilo, že do roku 2027 zakáže všetku technológiu Huawei.

Tesla musí povolať do svojich servisov 150 tisíc automobilov

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info