fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

USA: Počet úmrtí na COVID-19 dosiahol nový denný rekord – takmer 4500

Ilustračné foto / Pixabay

Spojené štáty zaznamenali v utorok takmer 4500 nových úmrtí na ochorenie COVID-19, čo je najviac za jeden deň od začiatku pandémie. Oznámila to večer miestneho času americká Univerzita Johnsa Hopkinsa. Počet úmrtí v krajine podľa jej údajov prvýkrát prekročil hranicu 4000 za 24 hodín, uviedla  tlačová agentúra TASR.

USA zaznamenali za posledných 24 hodín vyše 235.000 nových prípadov nákazy koronavírusom a 4470 úmrtí. V krajine je teraz s ochorením COVID-19 hospitalizovaných približne 131.000 ľudí. Úrady  oznámili, že ľudia, ktorí chcú letecky cestovať do USA, sa musia pred odletom preukázať negatívnym testom na COVID-19.

Krajina, kde sa pandemické obmedzenia drasticky odlišujú od štátu k štátu a ich dodržiavanie je len občasné, sa spolieha predovšetkým na masívne očkovanie. Začalo sa v polovici decembra a má ukončiť zdravotnú krízu. Očkovacia kampaň však zaostáva na stanoveným cieľom, pretože prvú z dvoch dávok dvoch vakcín povolených v USA dostalo zatiaľ len 9,3 milióna ľudí – necelé tri percentá obyvateľstva.       Krajina s najväčšou ekonomikou na svete zaznamenala od začiatku pandémie 22,8 milióna prípadov nákazy koronavírusom a vyše 380.000 úmrtí.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info