HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Facebook pred inauguráciou Bidena zakazuje frázu „Zastavte krádež“

Trump
Priaznivci prezidenta Donalda Trumpa pred najvyšším súdom USA / REUTERS
Spoločnosť Facebook s odvolaním sa na nadchádzajúcu inauguráciu demokrata Joea Bidena zakázala frázu „Zastavte krádež“, ktorú používajú priaznivci odchádzajúceho prezidenta Donalda Trumpa na spochybnenie volieb v roku 2020. Tvrdí, že môže podnecovať násilie, informuje portál RT.

Spoločnosť v pondelok večer oznámila, že z Facebooku a Instagramu bude odstránený akýkoľvek obsah s frázou, ktorá je na čiernej listine. Viceprezident pre integritu Guy Rosen a viceprezidentka pre riadenie globálnej politiky Monika Bickertová tvrdia, že frázu používali „osoby zúčastnené na stredajšom násilí v DC“ a považujú ju za „pokračujúce pokusy o usporiadanie udalostí proti výsledku amerických prezidentských volieb, ktoré môžu viesť k násiliu.“

„Podnikáme ďalšie kroky a využívame rovnaké tímy a technológie, ktoré sme použili počas všeobecných volieb, aby sme zabránili dezinformáciám a obsahu, ktorý by mohol v nasledujúcich niekoľkých týždňoch podnietiť ďalšie násilie,“ napísali Rosen a Bickertová.

Twitter zablokoval 70 tisíc účtov šíriacich protrumpovskú teóriu QAnon

Okrem „neobmedzeného pozastavenia“ účtu prezidenta Trumpa, ktoré bolo oznámené vo štvrtok, si Facebook ponecháva dočasný zákaz všetkej politickej reklamy v USA.

Po celé mesiace giganti v sociálnych sieťach označovali akýkoľvek príspevok, ktorý spochybňuje platnosť prezidentských volieb v roku 2020, ako „sporný“. Minulotýždňové nepokoje na Kapitole im poskytli zámienku na priame očistenie účtov, a to aj samotného prezidenta.

Silnejú obavy z násilia. Trump vyhlásil kvôli inaugurácii núdzový stav

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info