Úctyhodný počet: Holý ukázal svoju výnimku z lockdownu, spolu ich bolo udelených takmer 9 tisíc!
11 | 01 | 2021 I sefredaktor
Vicepremiér Štefan Holý (Sme rodina) odhalil okolnosti svojej výnimky z lockdownu, ktorú mu udelil hlavný hygienik Ján Mikas, podľa jeho slov bola jednorázová."Výnimka z povinnosti disponovať negatívnym výsledkom RT-PCR testu na ochorenie COVID-19 mi bola udelená na jednorazové prekročenie hranice," vyhlásil Holý. InformovalaTASR.

Holý tiež uviedol, že od 13. decembra si žiadnu výnimku neuplatňuje, keďže disponuje lekárskym potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19.

Vicepremiér odmietol, že by pri udelení individuálnych výnimiek šlo o osobitné zaobchádzanie zo strany Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR voči jeho osobe. Tvrdí, že sa držal platných právnych predpisov a udržiaval platné ustanovenia ÚVZ SR.

"Takýchto výnimiek boli podľa mojich vedomostí na žiadosť rôznych členov vlády udelené stovky, možno tisíce," podotkol. Holý pravidelne cestuje do Veľkej Británie za rodinou, na základe výnimiek teda nemusel dodržať opatrenia súvisiace s návratom.

ÚVZ SR zverejnil informáciu, že od apríla do decembra 2020 udelil pre občanov 8886 individuálnych výnimiek, vždy na základe žiadosti člena vlády SR.