HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Trump patrí do väzenia, odvolanie nestačí, tvrdí bývalý Trumpov komunikačný manažér

Na snímke riaditeľ pre komunikačnú stratégiu Bieleho domu Anthony Scaramucci počas tlačovej konferencie 21. júla 2017 vo Washingtone. / TASR (AP)

Bývalý riaditeľ pre komunikáciu Bieleho domu a Trumpov kritik Anthony Scaramucci v rozhovore pre britské médiá požiadal o uväznenie prezidenta za podnecovanie nepokojov na americkom Kapitole 6. januára, informuje portál RT.

Rozhovor sa konal pred pondelkovým stretnutím Snemovne reprezentantov, na ktorom sa očakávalo, že demokrati predstavia legislatívu na začatie obžaloby proti Donaldovi Trumpovi v súvislosti s nepokojmi vo Washingtone. Tie si vyžiadali šesť obetí na životoch a mnoho zranených. Výsledkom boli desiatky zatknutých.

„Musíme byť ostražití a musíme ho odstrániť. Podľa môjho názoru musí byť uväznený. Musia ho odviesť z Bieleho domu,“ uviedol Scaramucci a dodal: „Prichádzajú ďalšie povstania. Sú ohlásené na 17. a pravdepodobne 20. januára.“

Trump bude čeliť ďalšiemu impeachmentu, vyhlásila Pelosiová

Anthony Scaramucci bol jedným z Trumpových priaznivcov počas prezidentskej kampane a v začiatkoch jeho administratívy. Odkedy bol najatý ako riaditeľ pre komunikáciu v Bielom dome a len o jedenásť dní neskôr bol prepustený, stal sa jedným z najotvorenejších kritikov prezidenta.

Demokrati vyzývajú Trumpa na rezignáciu alebo viceprezidenta Mikea Pencea a kabinet, aby sa dovolávali 25. dodatku a vyhlásili: „Neexistuje jednota a uzdravenie bez zodpovednosti a spravodlivosti.“

Schwarzenegger prirovnal dav útočiaci na Kapitol k nacistom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info