fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Dvaja zadržaní z akcie Plevel zostávajú vo väzbe

Na snímke eskorta privádza bývalého krajského sudcu Pavla P. na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Banskej Bystrici v stredu 16. septembra 2020. Polka sa rozhodol spolupracovať s vyšetrovateľom a na základe jeho výpovede zadržali aj Kyselovú s Urbanovou. / TASR - Ján Krošlák

Bývalý žilinský krajský sudca Pavol Polka. a ďalší obvinený Juraj Filipovič, ktorí boli zadržaní v rámci septembrovej akcie Plevel, zostávajú stíhaní väzobne. Rozhodol o tom v pondelok Najvyšší súd (NS) SR, informovala TASR.

„Senát dospel k záveru, že u oboch obvinených dôvody väzby pretrvávajú. Senát zároveň peňažnú záruku vo výške 50.000 eur, ponúknutú Tatianou P. za obvineného Pavla P., neprijal,“ priblížila hovorkyňa.
ŠTS žiadosti obvinených o prepustenie z väzby nevyhovel 15. decembra minulého roka. NS SR už 13. októbra 2020 rozhodol, že štyria obvinení v rámci akcie Plevel zostávajú vo väzbe. NS SR zamietol ich sťažnosti proti uzneseniu ŠTS, pracovisko Banská Bystrica zo 17. septembra,“ uvádza sa v stanovisku NSSR.

Dôvodom väzby je obava z možného ovplyvňovania svedkov, v dvoch prípadoch aj obava z pokračovania v trestnej činnosti. Obvinených  zadržali príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) 14. septembra. Akcia Plevel súvisela s korupčnou trestnou činnosťou.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info