fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Uhrík: Džihádistov neprevychováte. Predstierajú polepšenie a potom idú znova zabíjať

Európska únia vyhadzuje von oknom peniaze na prevýchovu islamských teroristov, ktorí len predstierajú polepšenie, aby mohli znova zabíjať nevinných ľudí. Na sociálnej sieti o tom píše europoslanec za ĽSNS Milan Uhrík.

Politik sa opiera o správu Medzinárodného centra pre štúdium radikalizácie na londýnskej Kings College. V štúdii sa uvádza, že predstierané dodržiavanie pravidiel je medzi odsúdenými teroristami čoraz častejšie.

 

Sýrski militanti sa priznali, že ich Američania vycvičili na sabotáže a terorizmus

 

Uhrík hovorí, že medzi takých patria napríklad Adel Kermiche a Abdel Malik Petitjean. Spoločne odrezali hlavu 85-ročnému katolíckemu kňazovi vo Francúzsku. Alebo Usman Khan (Abú Saif), ktorý nožom zabil dvoch a zranil troch ľudí.
„Počas rannej prestávky (na programe deradikalizácie) sa Khan vybral na toalety. Vynoril sa s dvoma nožmi prilepenými na rukách a atrapou výbušnej samovražednej vesty na hrudi. Začal bodať bez rozdielu a zabil dvoch ľudí, ktorí na programe pracovali. Khana prenasledovali z budovy na neďaleký London Bridge, kde ho traja odvážni muži premohli. Na miesto prichádzala ozbrojená polícia, ktorá Khana zastrelila, keď uvidela výbušniny na hrudi,“ cituje Uhrík správu anglických odborníkov.
https://www.hlavnydennik.sk/2020/01/24/cieleny-a-vladny-terorizmus-iran-kritizuje-usa-za-vyhrazky-nastupcovi-soleimaniho/
Podľa neho experti  dlhodobo upozorňujú na islamský koncept „takíja“, čo je preventívne a predstierané popretie náboženského vyznania. Neschopnosť prevychovať odsúdených džihádistov potvrdil aj Jonathan Hall z britského ministerstva vnútra, hovorí europoslanec.
„Od reality odtrhnutý Brusel napriek tomu neváha plánovať ďalšie programy deradikalizácie (je to v oficiálnom pláne Európskej komisie na nasledujúce roky), ktoré budú liberálne médiá oslavovať, a ako dôkaz úspešnosti dajú jedného polepšeného ako žiarivý príklad. Ale zdá sa, že páni v Bruseli sú nepoučiteľní. Môžeme trikrát hádať, za koho peniaze budú bruselskí komisári zbytočné kurzy realizovať. Až kým polepšení teroristi neodrežú hlavu nejakej ďalšej nevinnej obeti,“ varuje europoslanec Uhrík.
https://www.hlavnydennik.sk/2019/10/04/utok-v-parizskej-policajnej-centrale-vysetruju-ako-terorizmus/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info