fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Tesla rieši ďalší problém. Niekoľkými majiteľom samovoľne praská rovnaké sklo

Zdroj: Twitter (@bsimma)

Prvé správy o samovoľnom praskaní bočných skiel niektorých modeloch Tesla sa objavili už v polovici minulého roka, napriek tomu sa stále vynárajú nové prípady, informuje portál Auto.cz.

Elektromobily Tesla síce ponúka sofistikovanú techniku ​​a technológie, všetci už ale dobre vieme, že po stránke kvality spracovania nejde o žiadnu slávu. A s tým zrejme súvisí jeden z mnohých problémov nových elektromobilov Tesla Model 3 a Y, ktorý sa objavuje už od minulého roka.

Už v marci minulého roka totiž portál InsideEV ‚s upozornili na prípad Tesly Model 3, ktorej samovoľne prasklo sklo v pravých zadných dverách. V septembri sa potom objavil rovnaký problém pri Tesle Model Y – opäť prasknuté sklo v pravých zadných dverách. Nejde pritom o ojedinelé prípady – niektoré boli dokonca zachytené na bezpečnostných kamerách či priamo Sentry modemom elektromobilu.

Od septembra minulého roka sa prinajmenšom nepísalo o žiadnych nových prípadoch, lenže problém evidentne pokračuje. Majiteľka novej Tesly Model 3 Standard Range Plus, ktorá jej bola doručená 1. januára tohto roka, sa totiž stretla s tým istým problémom. A podelila sa o neho práve s InsideEV ‚s.

K samovoľnému prasknutiu a vysypaniu skla pravých zadných dverí malo dôjsť len pár desiatok minút po odomknutí vozidla, kedy nová majiteľka spoločne so svojou sestrou sedeli vo vozidle. Z posledného prípadu nie sú žiadne videá, autorka však vyššie uvedenému portálu poskytla niekoľko fotografií.

Na odporúčanie asistenčnej služby kontaktovala majiteľka vozidla servisné stredisko Tesly, odkiaľ ju prišla odpoveď až po niekoľkých dňoch. Automobilka však prevzala plnú zodpovednosť za problém a ponúkla aj vysvetlenie. A to bez jediného pohľadu na poškodený voz. Podľa hypotézy malo byť vo vozidle použité sklo s výrobnou vadou, ktoré v kombinácii so zvýšeným tlakom v kabíne úplne nového vozidla nevydržalo a prasklo.

Je však nutné spomenúť, že problémy s praskaním skla v automobiloch nie sú zas tak výnimočné. U bočných a zadnej skiel moderných automobilov sú totiž väčšinou používané temperované skla, ktoré sa v prípade nehody rozsypú na malé a menej ostré fragmenty. U týchto skiel pritom môže skutočne dôjsť k prasknutiu z radu rôznych dôvodov. V prípade Tesly je však zarážajúce práve rovnaké umiestnenie skla u niekoľkých modelov vyrobených s dlhším časovým odstupom.

Tesla: Elon Musk hovorí, že autonómne riadenie piatej úrovne je „veľmi blízko“

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info