fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Matovič znovu straší celoplošným testovaním. Zvoláva mimoriadnu vládu

Igor Matovič / Facebook (@transparentne)

Premiér Igor Matovič chce zvolať mimoriadne rokovanie vlády, aby mu ministri odklepli nové kolo celoplošného testovania. Vyhlásil to v relácii V politike televízie TA3.

„Najneskôr zajtra bude mimoriadne rokovanie vlády, kde rozhodneme o masívnom nákupe testov, masívnom testovaní, lebo keď chceme zachrániť fabriky pred tým, aby sme ich zatvorili, musíme nasadiť aj iný nástroj a ten sme si vyskúšali na Orave. Teraz to robíme v Nitre, kde ľudia bez toho, aby nemali test, nemôžu ísť do firmy,“ povedal premiér.

 

Matovič hovorí o hroziacom páde vlády, opozícia zase žiada predčasné voľby

 

Šéf vládneho kabinetu sa odvoláva na to, že britská mutácia koronavírusu je už aj na Slovensku. „Už sa nedá ohraničiť, že toto je ohnisko, mutáciu máme všade,“ domnieva sa.

Matovič obhajoval výnimku vicepremiéra Štefana Holého od hlavného hygienika Jána Mikasa. Premiér tvrdí, že Holý neurobil nič protizákonné a o rovnakú výnimku údajne môže požiadať každý občan. „Dokážme vinu, odvolávajme,“ reagoval na otázku, či chce Holého odvolať.

Na druhej strane sa Matovič opäť pustil do ministra hospodárstva Richarda Sulíka. „Ak by mal Boha pri sebe, ešte dnes sa zbalí z ministerstva hospodárstva,“ vyhlásil na adresu ministra a koaličného partnera.

 

Pripravme sa na to, že Matovičov cirkus vydrží do 2024 (A. Leitmanová)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info