fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Je to vláda magorov, inak sa to povedať nedá“, tvrdí Draxler

Juraj Draxler / Fotokoláž (via Facebook self)

Bývalý minister školstva Juraj Draxler zareagoval na status premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), ktorý v ňom kritizoval ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) za to, že sa v týchto dňoch vybral na dovolenku. Draxler uviedol, že keď si túto informáciu prečítal, skoro mu zabehlo

„Iste, aj minister má nárok na oddych, aj v zahraničí, ale preboha, kľúčový člen vlády opustí krajinu uprostred takejto situácie??? To je, akoby si generál uprostred bitky odskočil do spa a na manikúru. V priamom prenose,“ reagoval v statuse Draxler.

Podľa jeho slov je takéto správanie len ďalším dôkazom toho, že o nás rozhoduje „vláda magorov“. Súčasná koalícia je podľa jeho názoru „katastrofálna“.

„Už aj ja začínam veriť, že tie drogy fakt berie. Toto sa inak asi nedá vysvetliť,“ dodal v reakcii na Sulíka.

Vláda narába katastrofálne s dátami

V ďalšom zo svojich statusov sa Draxler zameral na to, ako vláda zlyháva v informovaní. V súčasnej situácii je viac ako dôležité, aby vláda bola schopná ľuďom dať včasné, presné a spoľahlivé informácie. Naša vláda ale komunikuje všetko veľmi chaoticky.

Podľa Mesíka pacientom s Covid-19 na Slovensku podávajú liek, ktorý je posledným pomazaním

„Zabudnite na hlavný zdroj, web hlavného hygienika, ten je taký zúfalo neprehľadný, že je to ťažko uveriteľné. Ale to neprekáža, máme predsa oficiálny, vládny korona web spravovaný ministerstvom Veroniky Remišovej! Akurát, že ak hľadáte informácie tam, sú nekompletné. Je tam odkopírovaný text z uznesenia vlády z 31.12, ale nie už vyhláška hygienika z nasledujúceho dňa, ktorá ho aj obsahovo dopĺňa. Chýba to tam týždeň,“ upozorňuje.

Ďalším problémom je, že sa veľmi ťažko získavajú informácie v inom ako slovenskom jazyku.

„Jednoducho katastrofa. A to hovoríme o webe, ktorý by v skutočnosti vedeli spravovať aj jeden alebo dvaja ľudia, popri inej práci. Ak by boli dostatočne kompetentní, nič zložité to nie je. Ale kompetentnosť a táto vláda sú dva výrazy, ktoré v jednej vete znejú proste divne.“

Na záver Draxler dodáva, že ak vláda nezvláda takéto jednoduché ale dôležité veci, tak je jasné, že nikdy, nikdy nezvládne tie naozaj zložité veci týkajúce sa vládnutia.

Kresťanský fanatik Krajčí ide namiesto poctivej práce a šírenia pravdy, trestne stíhať iné názory

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info