fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Americký systém demokracie je zastaraný, tvrdí Rusko

Vojaci Národnej gardy pred budovou amerického Kapitolu vo Washingtone DC / Reuters

Ruská hovorkyňa ministerstva zahraničia Maria Zacharovová uznala, že udalosti, ktoré sa v noci odohrali na pôde zákonodarného zboru USA, sú vnútornou záležitosťou Washingtonu. Zdôraznila však, že „útok stúpencov prezidenta Donalda Trumpa na americký kapitol vytyčuje v americkej demokracii zlomové línie,“ informuje portál RT.

Rusko sa pripojilo ku krajinám, ktoré vyjadrili nad udalosťou znepokojenie. Zároveň však tvrdí, že „volebný systém v USA je archaický a nespĺňa moderné demokratické štandardy. To vytvára príležitosti pre početné porušenia zákona.“ a americké médiá sa stali nástrojom politického boja“.

Zacharovová dodala, že „americké médiá sa stali nástrojom politického boja“, no dúfa, že „americký ľud prijme tento dramatický okamih svojej vlastnej histórie dôstojne“.

Martin Rajec: Kamaráti z USA sa ma pýtajú – Poskytne nám Slovensko azyl?

Predseda ruského parlamentu Vjačeslav Volodin vydal vo štvrtok vyhlásenie, v ktorom varoval pred zhoršujúcou sa politickou krízou v USA. „Po udalostiach, ktoré nasledovali po prezidentských voľbách, sa náhľad na Ameriku, ako na model demokracie stalo bezpredmetným,“ uviedol.

Podľa neho „politický systém krajiny nie je len uzavretý, ale jeho vývoj je zmrazený už 70 rokov“.

Rúhání: Chaos v americkom Kongrese odhalil krehkosť západnej demokracie

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info