HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Kedy sa slovenská ekonomika vráti do normálu?

Na snímke zdravotníèka poèas oèkovania proti ochoreniu COVID-19 / TASR

Očkovanie proti koronavírusu môže už o pár mesiacov vrátiť slovenskú ekonomiku späť do normálu, informovala televízia TA3. Všetko bude závisieť od dostupnosti vakcín a rýchlosti, akou sa podarí zaočkovať prevažnú časť populácie. Ekonómovia veria, že od leta by sa mohli vracať do normálu aj najviac zasiahnuté odvetvia.

Za necelých desať dní bolo na Slovensku zaočkovaných 7 200 ľudí. Ide prevažne o zdravotnícky personál. No tempo vakcinácie má rásť a po zdravotníkoch budú nasledovať rizikové skupiny obyvateľstva. To by malo pomôcť stabilizovať situáciu v zdravotníctve, čo je nevyhnutné, aby sa mohla začať dávať dokopy aj ekonomika.

„Za január má prísť postupne na Slovensko viac ako 200 000 vakcín,“ sľubuje hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová a dodáva: „Z nemocníc sa stanú vakcinačné centrá s objednávkovým systémom. To má byť vo finálnej fáze v každom okrese.“

Štát uťahuje skrutku. Nasadí na nás viac policajtov

Odborníci na základe týchto informácií predpokladajú, že firmy sa začnú vracať do normálu koncom jari až v lete. Až potom sa budú môcť uvoľňovať opatrenia pre cestovný ruch, šport, gastronómiu a ďalšie, dnes paralyzované odvetvia.

Verejnosť staršia ako 18 rokov mimo ohrozených skupín sa začne očkovať okolo Veľkej Noci.

Súčasným tempom by očkovanie Slovákov proti COVID-19 trvalo dve desaťročia

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info