fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Británia hlási najviac úmrtí od apríla i rekordný počet nakazených

Ilustračný obrázok / Shutterstock

Spojené kráľovstvo v stredu oznámilo dosiaľ najvyšší počet úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19 počas druhej vlny pandémie, ako aj najvyšší denný nárast počtu infikovaných v krajine. Zomrelo ďalších 1041 ľudí, ktorí mali v posledných 28 dňoch pozitívny test na nový koronavírus. Informovala TASR.

Je to najviac úmrtí oznámených za jeden deň od 21. apríla. Celkový počet obetí v krajine sa zvýšil na 77.346. Za posledných 24 hodín tiež potvrdili testy nákazu koronavírusom ďalším 62.322 ľuďom, čo je denné maximum zaznamenané v Británii. V utorok tamojšia vláda hlásila 60.916 nových prípadov a 830 úmrtí.

Nové čísla prišli po tom, ako britský premiér Boris Johnson verejnosť varoval, že zmierňovanie tretieho celoplošného lockdownu v Anglicku zavedeného od tohto týždňa bude postupné, nie nárazové. Johnson poslancom britského parlamentu tiež povedal, že lockdown v Anglicku by mohol na niektorých miestach trvať v prípade potreby až do konca marca. Podľa jeho slov to umožňuje návrh zákona o jeho zavedení, ktorý v stredu schvaľuje Dolná snemovňa.
Ešte v utorok premiér novinárom povedal, že celoplošné opatrenia budú prehodnotené v polovici februára. Návrh príslušného zákona však napokon uvádza, že obmedzenia bude možné zmierňovať na regionálnej báze, pričom budú povinne prehodnocované každé dva týždne a budú musieť byť odvolané, ak zdravotnícke úrady dospejú k záveru, že nie sú potrebné proti šíreniu koronavírusu.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info