HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Šeliga asi zabudol…nechce, aby v Lučanského kauze došlo k politickému zneužitiu tragédie

Predbiehať sa vo vakcinácii asi nie je jediná zábavka podpredsedu parlamentu Juraja Šeligu. / Fotokoláž (via TASR)
„Nesmieme pripustiť, aby vinu či nevinu diktoval dav na Facebooku, aby sa na kauze priživovali internetoví trollovia, či aby došlo k politickému zneužitiu tejto tragédie. Kauza generála Lučanského musí byť – a ja verím, že aj bude – dôkladne objasnená, napísal v  statuse podpredseda NR SR Juraj Šeliga na sociálnej sieti.
Šeligov status vyznieva mimoriadne pikantne vo svetle udalostí po vražde novinára a jeho snúbenky, keď slovenské námestia zaplnili davy Za slušné Slovensko a dnešný podpredseda parlamentu prednášal politické požiadavky, vrátane demisie vlády či trestných postihov jej členov.
„Úmrtie generála Lučanského, ako bývalého prezidenta Policajného zboru SR, vo vyšetrovacej väzbe je mimoriadnou a ľudsky i politicky extrémne citlivou udalosťou. Vítam preto iniciatívu pani ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, ktorá sa rozhodla – v tejto mimoriadnej situácii – k zvolaniu mimoriadnej komisie, ktorá by mala preveriť jednak to, čo sa skutočne stalo, ako aj to, či príslušné orgány nič nezanedbali.
či nepochybili.
Reprofoto statusu na FB (@Juraj Šeliga)
„Sľúbili sme, že urobíme všetko preto, aby sme prinavrátili dôveru verejnosti v právo a spravodlivosť. Myslím, že pani ministerka veľmi jasne ukázala, že to myslíme veľmi vážne,“ uzatvára Šeliga.
Už len aby mu občan uveril.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/01/01/seliga-zaznievaju-rozne-hlasy-ze-koalicia-by-sa-mala-rozpadnut/

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info