HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Mužík: Kolíkovej ministerstvo sprístupnilo záznamy priebehu úmrtia Lučanského aj s nezakrytými menami bacharov

Vladimír Mužík
Vladimír Mužík

Ministerstvo spravodlivosti sprístupnilo záznamy priebehu udalostí okolo smrti Lučanského aj s nezakrytými menami bacharov z prešovskej väznice. Tí sú teraz terčom vášní rozhorčeného davu na internete.

Škandalózny prešľap ministerstva si všimol bývalý šéf ZVJS z Leopoldova Vladimír Mužík, ktorý prednedávnom verejne spochybnil oficiálnu verziu o Lučanského samovražde. „Prosím veľmi pokorne všetkých ľudí, nepodliehajte emóciám a predčasným súdom. Videl som tu aj nejaké príspevky typu „oko za oko, zub za zub“ …Prosím Vás, to nie. Nemôžeme príslušníkov ZVJS nazývať vrahmi bez dôkazov,“ napísal.

Pamiatku generála Lučanského si budú v deň pohrebu uctievať na rôznych miestach

Mužík sa pýta, kto je zodpovedný za vynesenie dokumentov tak, ako sa to udialo. „Dnes ministerstvo spravodlivosti sprístupnilo fotokópie záznamov z priebehu udalostí okolo Milana Lučanského. Koluje to po internete. Pýtam sa Vás, kto poskytol ministerstvu tieto písomnosti?? Lebo nie je problém to, čo poskytol, ale ako to poskytol.. Osobné údaje o mŕtvej osobe ste začiernili a mená príslušníkov ZVJS, ktorí boli pri udalostiach ste poskytli verejnosti. Mená, hodnosti.. Mali ste tam dopísať aj adresy, nech im teraz ľudia, ktorí sú nahnevaní, neinformovaní, frustrovaní obťažujú rodiny…“ napísal bývalý šéf leopoldovskej väznice.

„Nezastávam sa žiadneho príslušníka ZVJS. Ak sa preukáže, že má svoj diel viny na smrti generála Lučanského, nech je potrestaný. Ale takto farizejsky tých všetkých, ktorí boli pri udalosti (a naozaj som presvedčený o tom, že sa mu niektorí pomáhali zachraňovať život), ste ich hodili „do pľacu“. Uvedomujete si,  čo ste urobili?“ pýta sa Mužík.

Vladimír Mužík reaguje aj na riaditeľa väznice Ivana. „Najprv pred kamerami prehlási, že ODÍDE a potom naďalej v úrade ZOSTANE. Veď toto nie je normálne, ten človek OKLAMAL pred kamerami celé Slovensko. Pani ministerka, nerozumiem, prečo ten človek tam stále je…“ karhá Mužík Ivana aj ministerku Kolíkovú.

Bývalý šéf väznice v Leopoldove: Ležiaci človek sa nemôže obesiť!

A ak na to dohliada bývalý sudca JUDr. Radačovský, ktorý bez mihnutia oka odsúdil páchateľa trestného činu na najvyššej štátnej funkcii, tak je tam garancia, že na to dohliadne, aby bolo všetko tak ako má byť,“ končí status na sociálnej sieti Vladimír Mužík.

Uhrík podporí medzinárodnú komisiu na vyšetrenie Lučanského smrti

Jaroslav Paška vidí paralelu medzi prípadom generála Lučanského a úmrtím Slováka v Belgicku

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info