HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Tretina Lotyšov by zastrelila svojich spoluobčanov

Ilustračný obrázok / Getty Images
Ľudia, ktorí odmietli nosiť masky počas lockdownu, vyvolali hnev na celom svete. Ale podľa nového prieskumu je veľa Lotyšov pripravených podniknúť neobvykle rázne kroky v boji proti tým, ktorí zhoršujú život v krajine, informuje portál RT.
Miestne médiá v pobaltskom štáte v nedeľu informovali, že nová štúdia verejnej ankety SKDS zistila, že veľká časť opýtaných cíti agresiu voči tým, „ktorí robia život v krajine tým, čím je v súčasnosti“.

Viac ako jeden z desiatich respondentov uviedol, že často pocítili túžbu „zastreliť“ tých, ktorí sú za to zodpovední. Zatiaľ čo ďalších 28 percent uviedlo, že sa tak cítia občas.

Vzhľadom na znenie otázky by sa odpovede mohli vzťahovať na celú škálu otázok vrátane stagnujúcej ekonomiky a čoraz napätejších vzťahov s ostatnými východoeurópskymi národmi, vrátane Ruska a jeho rusky hovoriacich občanov.

Osem katastrof, ku ktorým v roku 2021 určite nedôjde (Thomas Fricke)

Už začiatkom marca minulého roka prijalo Lotyšsko opatrenia, ktoré zakazujú veľké zhromaždenia a zatvárajú školy. Potom nasledovala séria prísnejších obmedzení zakazujúcich socializáciu v interiéroch, a nariaďujúcich zakrytie tváre.

Rast infekcií však pokračoval v podstate nezmenšeným tempom a kulminoval ku koncu roka. Nové maximum prišlo týždeň po tom, čo úrady varovali, že nemocnice sa blížia k bodu zlomu kvôli rozsahu pandémie, odvracajú pacientov s inými zdravotnými problémami a čelia nedostatku personálu kvôli diagnostikovaniu vírusu lekármi.

Čínsky vírus nie je čínsky, tvrdí Peking

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info