fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Smrť generála Lučanského si všímajú aj zahraničné médiá

Milan Lučanský. FOTO - TASR

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský zomrel po tom, ako vo väzení spáchal samovraždu, píšu zahraničné portály The News International a Connexionblog.

Lučanského, ktorý sa podľa generálneho Zboru riaditeľa väzenskej a justičnej stráže Milana Ivana pokúsil obesiť vo svojej cele na mikine, našla väzenská stráž počas vydávania večere krátko po pol piatej popoludní. Snažili sa ho do príchodu sanitky oživiť, avšak márne, uvádza portál Connexionblog.

Zahraničné weby tiež informovali o Ivanovej rezignácii. Odchod oznámil na tlačovej konferencii, na ktorej spolu s ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou vysvetlil okolnosti Lučanského pokusu o samovraždu vo väznici v Prešove.

Ministerka spravodlivosti Maria Koliková sa zaviazala zriadiť špeciálnu komisiu na vyšetrenie prípadu, ktorý označila za „zjavnú samovraždu“.

Generál Lučanský žiadal konfrontáciu s kajúcnikmi

Lučanský sa stal policajným šéfom v máji 2018, dva mesiace po vražde Jána Kuciaka, novinára, ktorý vyšetroval nejasné väzby medzi podnikateľmi, politikmi a ďalšími vysoko postavenými úradníkmi. Jeho zabitie vyvolalo vlnu protestov, ktoré zvrhli vládu vtedajšieho ľavicového predsedu vlády Roberta Fica, píše portál The News International.

Zahraničné média taktiež spomenuli ďalších úradníkov, ktorí čelia obvineniam z korupcie, ako napríklad bývalý policajný prezident SR Tibor Gašpar, bývalý šéf správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura a bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik.

Bývalý šéf väznice v Leopoldove: Ležiaci človek sa nemôže obesiť!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info