fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Šátek: Minister Naď sa pravdepodobne dopúšťa zneužitia právomoci

Exšéf Úradu boja proti korupcii Jozef Šátek / Fotokoláž

Podľa vyjadrenia bývalého vyšetrovateľa Jozefa Šáteka na FB minister obrany Naď a riaditeľ vojenskej spravodajskej služby Kleštinec, ktorí odmietli odpovedať na otázky členov parlamentného výboru len preto, aby „neporušili zákon o utajovaných skutočnostiach“, zavádzali a konali v rozpore so zákonom. 

„Je smutné, až tragické, keď poslanci parlamentu nepoznajú svoje oprávnenia a minister obrany ich „opije“ rožkom. Poslanci parlamentu zložením sľubu poslanca sa v zmysle zákona o utajovaných skutočnostiach podľa § 34 ods. 1/, písm. b/ stávajú „oprávnenou osobou s osobitným postavením“, ktorí majú oprávnenie bez vykonania bezpečnostnej previerky oboznamovať sa s utajovanými skutočnosťami v plnom rozsahu (všetkých stupňov),“ konštatuje na FB bezpečnostný analytik.

„Je možné, že neposkytnutie utajovaných informácií a údajov ministrom obrany i riaditeľom VSS oprávneným osobám – poslancom výboru NR SR predstavuje zneužitie ich právomoci a nezákonné blokovanie práce poslancov parlamentného výboru. Predpokladám, že nápravu by mal zabezpečiť generálny prokurátor SR Žilinka,“ uzatvára Šátek nového generálneho prokurátora.

Ústredný krízový štáb nemá zákonné oprávnenie „schvaľovať“ alebo „odmietať“ akékoľvek návrhy ministrov, tvrdí Šátek

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info