fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Miliónty zaočkovaný Izraelčan je bývalý zločinec

FOTO: TASR
Pri pokuse o PR sa ukázalo, že miliónty príjemca vakcíny Covid-19 v Izraeli, ktorý dostal injekciu pred premiérom Benjaminom Netanjahuom, je bývalý zločinec. Odsedel si 14 rokov, informuje portál RT.

Izrael v súčasnosti organizuje najväčšiu očkovaciu kampaň na svete a Netanjahu sa snaží vyťažiť z toho maximálnu publicitu, pretože v marci sa konajú parlamentné voľby v krajine.

Premiér ako prvý dostal v decembri dávku lieku Pfizer/BioNTech a v piatok pricestoval na kliniku v arabsko-izraelskom meste Umm al-Fahm, aby osobne dohliadol na miliónteho zaočkovaného izraelského občana.  Túto česť získal 66-ročný miestny muž Muhammad Abd al-Wahhab Jabarin, ktorý bol zjavne náhodne vybraný z tých, ktorí si pre vakcínu prišli.

Po injekci Netanjahu vyhlásil: „Aké vzrušujúce, Jabarin je miliónty človek v štáte Izrael, ktorý je očkovaný. Lámeme všetky rekordy.“ Premiér potom pózoval na fotografiu s Jabarinom, ktorá bola neskôr zdieľaná na vládnom webe.

Stovky Izraelčanov sa nakazili Covid-19 hneď po zaočkovaní

Miestne médiá sa však začali vŕtať minulosti miliónteho príjemcu vakcíny a čoskoro v nej objavili temné stránky. Ukázalo sa, že Jabarin nožom zabil muža ešte v roku 1978 a za zabitie si odsedel dlhý trest. Z väzenia sa dostal v roku 1992.

Jabarin potvrdil svoju kriminálnu minulosť v rozhovore pre Radio 103 FM s tým, že nie je vôbec šťastný z pozornosti, ktorá sa mu venuje. „Som čestný človek. To bolo pred viac ako 30 rokmi … Zaplatil som svoj dlh spoločnosti a mám to za sebou. Mám deti a vnukov,“ upozornil. „Ak chcú ľudia útočiť na Netanjahua, nemali by to robiť cezo mňa,“ dodal s odkazom na to, že premiéra za fotografiu s bývalým odsúdeným grilovali jeho oponenti.

Izrael zaočkoval za dva týždne milión obyvateľov

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info