Premiér vyzýva obyvateľov, aby zostali doma, situácia je mimoriadne vážna
31 | 12 | 2020 I Imrich Kovačič / TASR

Premiér Igor Matovič (OĽANO) vyzýva obyvateľov, aby zostali doma, situácia okolo nového koronavírusu je podľa neho mimoriadne vážna.


Najzásadnejším epidemiologickým problémom sa podľa neho javí nedodržiavanie odporúčaní a opatrnosti pri stretávaní sa v domácnostiach, nemocnice kolabujú a narastá počet starších pacientov. Premiér to konštatuje na sociálnej sieti.

"Vzhľadom na absolútne vyčerpaných zdravotníkov v nemocniciach ostaňte tam, kde ste a zrušte akékoľvek plány na dnešné bujaré oslavy s ľuďmi mimo vašej domácnosti. Ide doslova o život," upozorňuje Matovič. Opätovne zdôrazňuje, že ďalší vývoj situácie majú obyvatelia vo svojich rukách. Boj je podľa neho o schopnosti bojovať za zdravie a život všetkých.

Premiér v tejto súvislosti poukazuje na aktuálne odporúčanie Inštitútu zdravotných analýz (IZA). Vláde poslal odporúčanie, v ktorom "výrazne odporúča" celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré je mimoriadne efektívnym intervenčným nástrojom. Odporúča tiež urýchlené sprísnenie opatrení.

Popoludní mimoriadne zasadne vláda, má zrušiť tzv. stretávanie sa v bublinách
Vo štvrtok o 15.00 h sa uskutoční mimoriadne zasadnutie vlády SR. Ministri budú online rokovať o sprísnení pandemických opatrení, ktoré majú zabrániť ďalšiemu nárastu ochorení na COVID-19. Čítať ďalej
31 | 12 | 2020 | Imrich Kovačič / TASR