fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Štátna pošta naďalej podpisuje zmluvy na služby od Bonulu

Ilustračná fotokoláž Norbert Bödör a Bonul / Fotokoláž (via TASR)

Štátna pošta uzatvorila ďalšie zmluvné dodatky s Bonulom. Po zrušení súťaže na ochranu pri preprave peňazí hovorí, že sa jej komplikujú aj dve ďalšie obstarávania na ochranu majetku a technické služby. Víťazi týchto súťaží budú pravdepodobne tiež pod značkou Bonul.

Bonul má so Slovenskou poštou rámcovú štvrorročnú 20-miliónovú zmluvu z roku 2016 na rôzne druhy bezpečnostných služieb. Nové vedenie pošty po voľbách ohlásilo, že chce zákazku rozdeliť na viacero častí a vypísalo súťaže. Ako to zatiaľ vyzerá, sumarizoval web e.dennikn.sk.

Súťaž na ochranu pri prevoze peňazí v odhadovanej hodnote 4,3 milióna eur pošta zrušila s vysvetlením, že sa prihlásili len dvaja uchádzači, pričom do elektronickej aukcie by postúpil len jeden. Informovala o tom už začiatkom decembra.

K zásahu NAKA v Bonule v súvislosti s NDS nemám žiadne informácie, tvrdí Doležal

V súťaži na ochranu majetku s celkovou odhadovanou hodnotou 9,6 milióna eur bez DPH podľa pošty úspešný uchádzač nesplnil k stanovenému termínu povinnosť zápisu v registri partnerov verejného sektora, okrem toho jeden z uchádzačov poslal námietku. Pošta čaká na rozhodnutie Úradu pre verejné obstarávanie.
V súťaži na technické služby za 4,5 milióna eur dostala pošta niekoľko žiadostí o vysvetlenie a predĺžila preto lehotu na podanie ponúk. Okrem toho podľa nej jeden z uchádzačov podal námietku ÚVO, pretože ho pošta vylúčila po tom, čo ponuku zmenil.

Ani jedna zo súťaží teda nie je uzavretá a pošta namiesto toho uzatvára dodatky s Bonulom.

Štátna firma tvrdí, že dodatky s firmou, ktorej majiteľom je Miroslav Bödör, neprekračujú limit v zmluve a sú za pôvodné ceny. Hovorí, že nemá inú možnosť ako uzatvárať ich, kým nebude mať iného dodávateľa.

Remišová navrhne na koaličnej rade preveriť zmluvy štátu s Bonulom

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info