HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Polícii uniká Herák podozrivý z pokusu o vraždu. Nosí nôž a môže byť nebezpečný!

Kriminalisti z Trnavy pátrajú od pondelka 21. decembra 2020 po 43-ročnom Róbertovi Herákovi, ktorý mal na parkovisku v Hlohovci fyzicky napadnúť svoju bývalú družku. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti. "Na ženu zaútočil v aute a na sedadle spolujazdca ju niekoľkokrát bodol nožom. žene spôsobil najmenej desať bodno-rezných rán do oblasti krku, hrudníka a rúk. So zraneniami ju ešte vozil v aute, najskôr ju chcel nechať v lese, no nakoniec ju vyložil v areáli myjavskej nemocnice. Zranenej 40-ročnej žene poskytli pomoc zdravotníci v nemocnici," uviedla polícia. Vyšetrovateľka KR PZ v Trnave vyšetruje útok na ženu ako obzvlášť závažný zločin vraždy za krízovej situácie v štádiu pokusu. Mužovi môže hroziť trest odňatia slobody na 25 rokov až doživotie. "Polícia vyhlásila po mužovi celoštátne pátranie," informuje polícia. Naposledy používal osobné auto Škoda Octavia sedan (na snímke) s evidenčným číslom TT469DF striebornej metalízy. FOTO TASR - KR PZ v Trnave

Polícia pátra po 43-ročnom Róbertovi Herákovi, ktorý je podozrivý zo spáchania obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. Môže byť kdekoľvek a polícia varuje, že môže byť veľmi nebezpečný. 

TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Zlatica Antalová.

„Hľadaný sa od 21. decembra, keď mal napadnúť nožom svoju bývalú družku, zdržiava na neznámom mieste. Muž, pochádzajúci z okresu Senica, je recidivista, podľa polície pri sebe nosieva nôž a môže byť veľmi nebezpečný,“ uviedla Antalová.

Róbert Herák. FOTO TASR – KR PZ v Trnave

Podľa informácií polície sa môže zdržiavať najmä na západnom Slovensku. „Nie je však vylúčené, že sa pohybuje po celom území SR. Pokiaľ ste muža videli alebo viete, kde sa v súčasnosti zdržiava, ihneď kontaktujte políciu,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Uhrík: Arogantné a hrubé spôsoby vlády zaraďujú Slovensko na úroveň afrických krajín

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info