fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Obchodníci: Zrušte výnimku, aby infikovaní mohli do obchodov. Ide o trestný čin!

Ilustračné foto: TASR

Možnosť, aby ľudia infikovaní novým koronavírusom mohli nakupovať v obchode, by sa mala okamžite zrušiť. Vyhlásil to Martin Katriak, prezident Zväzu obchodu SR.

„Ide o vyhlášku Úradu verejného zdravotníctva SR z 27. decembra 2020, ktorou sa povoľuje osobám pozitívnym na ochorenie COVID-19 opustiť izoláciu s cieľom nákupu potravín a iných nevyhnutných potrieb,“ vysvetlil Martin Katriak podľa portálu teraz.sk.

Úprava, uvoľnenie režimu, platí aj pre takzvaný krízový manažment, teda prezidentku, ministrov vlády, poslancov a podobne. Táto úprava sa však podľa neho nedá porovnať s úpravou týkajúcou sa obchodov.

Politici sa podľa Katriaka totiž môžu (pri rokovaní) „obaliť do igelitu“ a takto individuálne čeliť prípadnému šíreniu nákazy. „To však v obchode nie je možné a osoba nakazená novým koronavírusom po ceste do obchodu a späť, ale hlavne v predajni, môže rozsievať nákazu geometrickým radom,“ podčiarkol.

„To, že ide o možné trestné činy všeobecného ohrozenia alebo šírenia nákazy, je skoro evidentné. Nás však zaujíma hlavne tá skutočnosť, že týmto spôsobom sa môže nákaza takmer nekontrolovane šíriť. V tomto smere oslovujeme ministra zdravotníctva SR a hlavného hygienika SR so žiadosťou o zrušenie tej časti vyhlášky, ktorá umožňuje nositeľom nákazy ísť do obchodu a byť v obchode,“ dodal prezident ZO SR.

Vláda si neplní základnú povinnosť – starostlivosť o zdravie občanov, ide jej len o nákupy, kritizuje poslanec Taraba

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info