fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

„Ak bude referendum o predčasných voľbách, výsledok by mal byť záväzný,“ hovorí Sulík

Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku Richard Sulík (SaS) / Fotokoláž (via TASR)

Ak by bolo referendum, ktoré chcú zorganizovať opozičné politické strany, platné a vyplynul by z neho istý výsledok, pre politikov by malo byť záväzné. Vyjadril sa tak minister hospodárstva a predseda koaličnej strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík.

Politické strany Smer – sociálna demokracia a Hlas – sociálna demokracia chcú totiž v budúcom roku zorganizovať referendum, v rámci ktorého by ľudia odpovedali na otázku, či súhlasia s konaním predčasných parlamentných volieb. Pripomína portál webnoviny.sk.

Na to, aby mohla prezidentka Zuzana Čaputová vyhlásiť referendum, sa musí pod petíciu o jeho vzniku podpísať minimálne 350-tisíc občanov. Výsledky sú následne platné, ak sa na ňom zúčastnilo viac ako 50 percent slovenských občanov.

„Zohnať 350-tisíc podpisov na referendum zaberie dosť veľa roboty. Nech si ich pekne zbierajú, veď niečo musia v tej opozícii robiť,“ uviedol Sulík.

Viac ako polovica ľudí (53,5 percenta) by chcela referendum o predčasných parlamentných voľbách. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza. Na otázku, či by chceli predčasné voľby nevedelo odpovedať 6,6 percenta opýtaných, 39,9 percenta ľudí bolo proti takémuto referendu. Agentúra Focus vypracovala prieskum na vzorke 1 004 respondentov od 18. novembra do 25. novembra.

Sulík: Politika je tvrdé bitevné pole. Naša hranica je ďalej, ako si myslíte

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info