fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Súd zatiaľ o predĺžení väzby Jaroslava Haščáka nerozhodol

Hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej na Špecializovanom trestnom súde 20. januára 2020 v Pezinku. Na snímke vľavo nitriansky podnikateľ a predvolaný svedok Norbert Bödör a vpravo spolumajiteľ finančnej skupiny a predvolaný svedok Penta Jaroslav Haščák. FOTO TASR – Jakub Kotian

Obhajcovia spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava H. podali námietku zaujatosti voči členovi senátu Najvyššieho súdu (NS) SR, ktorý mal rozhodovať o jeho väzbe. Podľa advokáta Martina Škublu NS SR zatiaľ o väzbe Jaroslava H. nerozhodol.

„Väzobné stíhanie nášho klienta považujeme naďalej za nezákonné a nedôvodné a zo strany orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) navyše za účelové,“ uviedol Škubla. Poukázal tiež, že OČTK neurobili žiadne vyšetrovacie úkony. Rozhodovanie o väzbe je podľa advokátov z hľadiska rýchlosti v rozpore s Dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd.

Jaroslava H. policajný vyšetrovateľ obvinil z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Následne sa vzdal všetkých výkonných funkcií v Pente, obvinenia odmieta a mieni sa brániť. Polícia vzniesla obvinenia, ktoré majú súvisieť s kauzou Gorila, celkovo voči trom osobám. Jaroslava H. Špecializovaný trestný súd v Pezinku zobral do väzby 4. decembra.

Najvyšší súd v pondelok rozhodne o predĺžení Haščákovej väzby. Hrozí mu basa na 20 rokov

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info