fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V nasledujúcich hodinách hrozí poľadovica

Ilustračný obrázok / Archív

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) upozorňuje v súvislosti s poveternostnou situáciou v nasledujúcich hodinách na riziká poľadovice, nárazového vetra, ale i tvorby snehových jazykov a závejov.
Výstrahu pred poľadovicou vydali meteorológovia pre celé územie SR. Platí od 21.00 h, situáciu v doprave môže komplikovať až do pondelkového (28. 12.) predpoludnia. Informáciu priniesla TASR.

Na severnom, strednom a časti východného Slovenska v oblasti Pienin, Spiša a Slovenského krasu sa môžu počas nedeľného večera i pondelkového rána a predpoludnia tvoriť snehové jazyky a záveje. V oblasti severného a stredného Slovenska sa k tomu pridá aj vietor na horách. „Na hrebeňoch môže dosiahnuť 110 až 135 km/h, v nižších polohách, najmä na severozápadných a severných svahoch to môžu byť nárazy vetra s rýchlosťou 65 až 85 km/h,“ uviedli meteorológovia.

Podobnú rýchlosť vetra do 85 km/h predpovedajú aj na juhozápadnom Slovensku, v nárazoch by ho obyvatelia okresov Bratislavského, Trenčianskeho, Trnavského i Nitrianskeho kraja mali pocítiť od nedeľnej 21.00 h, počas noci i celého pondelka.

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info