fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Krajčí: V priebehu nedele by mali zaočkovať stovky zdravotníkov

Na snímke minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) počas tlačového brífingu / Fotokoláž (via TASR)

V priebehu nedele by na štyroch vakcinačných miestach mali zaočkovať stovky zdravotníkov. Vyhlásil to minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽANO) v súvislosti s oficiálnym začiatkom očkovania proti ochoreniu COVID-19 na Slovensku.

„Prvé desiatky sú zaočkované, predpokladám, že počas dneška pôjde o stovky,“ povedal, poukazujúc na očkovanie v nemocniciach v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici i Košiciach. On sám sa nechal zaočkovať už v sobotu (26. 12.) v nitrianskej nemocnici.

Odpovedal tiež na otázky, v akých termínoch by malo nastupovať očkovanie v ďalších vlnách, schválených v rámci národnej stratégie očkovania proti ochoreniu COVID-19. Krajčí zvýraznil, že to závisí od dodávok vakcín. „Ak budeme mať dostatok vakcín, môžeme pristupovať k očkovaniu ďalších cieľových skupín,“ povedal.

Ďalšie dodávky by mali podľa jeho slov prichádzať vo väčších objemoch, ako bola pilotná dodávka necelých 10 000 dávok. „Verím, že v januári už by sme mohli mať 150.000 dávok a možno aj viac, ale naisto to povedať nemožno,“ uviedol. Verí ale, že v období koncoročných sviatkov sa zužitkujú prvé dávky a od 4. januára bude možné použiť ďalšie tranže dodávok.

Taraba: Vraj vakcína je dôkaz existencie Boha. Fakt sa toto na tej Krčméryho škole učia?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info