fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Fico k očkovaniu: „Soudruzi z NDR někde udělali chybu!“

Robert Fice / Fotokoláž (via TASR)

Očkovanie proti COVID-19 sa odštartovalo včera v nitrianskej nemocnici a zareagoval naň aj Robert Fico, ktorý vyzýva, rovnako ako pri testovaní, na dobrovoľnosť.

Predseda opozičného Smeru sa o svoje pocity podeli, ako je aj u neho zvykom, vo svojom statuse na sociálnej sieti, v ktorom na úvod zaprial všetkým ešte raz krásne vianočné sviatky.

Okolo očkovania sa podľa Fica robí demagógia a propaganda

Robert Fico vo svojom videu hovorí, že sa dnes dozvedel, že namiesto sledovania nejakého kultúrneho filmu, ako napríklad Pelíšky, bude v priamom prenose sledovať prvé očkovanie proti covidu. „Ak by som mal zobrať známy výrok z tohto filmu, tak by som povedal, že „Soudruzi z NDR někde udělali chybu“ ak je potrebné urobiť takúto obrovskú demagógiu a propagandu okolo očkovania,“ skonštatoval v úvode šéf strany a priznal, že už niekoľko týždňov sleduje informácie oko toho už niekoľko týždňov, ale nikde v médiách nenašiel žiadne negatívne a ani neutrálne informácie týkajúce sa očkovania. Všetko sú to len informácie pozitívne.

„Nečudujem sa, veď spoločnosť, ktorá vyrobila túto vakcínu je v reklame chlebodarcom mnohých slovenských médií. Ak si spomenieme napríklad jednu reklamu, tak v nej sa pri kýchnutí miesto na zdravie povie Robitusin, alebo vieme aj o tom, že člen pandemickej komisie je blízko naviazaný na túto spoločnosť,“ opäť sa nevyhýba kritike a útokom Fico. „Chcem požiadať zainteresovaných, ministrov, členov vlády a ďalších, prosím, nerobme z toho takúto demagógiu a propagandu. Radšej dajme ľuďom všetky informácie, ktoré potrebujú k slobodnému rozhodnutiu sa. Ja si veľmi želám, aby očkovanie bolo úspešné, ale rovnako si želám, aby ľudia mali možnosť výberu,“ pridáva šéf Smeru-SD s tým, že ak bude možnosť výberu očkovaní, alebo napríklad v testovaní, aby si mohol zvážiť všetky negatíve a pozitívne informácie, a potom sa aj rozhodnúť.

Fico opäť vykopal vojnovú sekeru: “Chaos, neprofesionalita, urážky ľudí!“ vyčíta vláde

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info