fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Mali by deti kvôli pandémii opakovať ročník? Šeliga v tom má jasno

Na snímke podpredseda NR SR Juraj Šeliga / Fotokoláž (via TASR)

Žiaci toho pre pandémiu koronavírusu už z naplánovaného učiva v tomto roku vynechali viac ako dosť, a tak sa niektorí zamýšľajú nad tým, že by si mohli zopakovať celý ročník!

S myšlienkou nechať opakovať žiakov celý ročník sa pohráva ja podpredseda parlamentu Juraj Šeliga, ktorý poznamenal, že ak by minister školstva Branislav Gröhling prišiel s tým, že „nechajme deti zopakovať jeden rok“, on by to za stratený rok ich života nepovažoval. Ba práve naopak, mohlo im to vrátiť šancu, ktorú majú mať, uvádza portál cas.sk.

Neotváranie škôl bude mať pre niektoré deti šialené dopady

Myšlienku nechať deti zopakovať si ročník naznačil Šeliga v rozhovore pre agentúru SITA a portál webnoviny.sk. „Myslím, že je na mieste, aby o tomto začala aspoň diskusia a kompetentní povedali pre a proti takémuto riešeniu,“ skonštatoval Šeliga, podľa ktorého neotváranie škôl môže mať najmä na deti zo sociálne znevýhodneného prostredia podľa neho „úplne šialené“ dopady.

„Keď niekto hovorí, že tu budeme mať možno stratenú generáciu, tak je to síce významne zvýraznené, ale to neznamená, že je to ďaleko od pravdy. Sociálny kontakt v rannom veku je to najdôležitejšie, špeciálne pre deti zo sociálne slabších rodín. A potom tie základné vedomosti, ktoré deti získajú, ich formujú na celý život. Toto je proste veľká chyba,“ dodal podľa portálu cas.sk podpredseda Národnej rady.

Žiaci a študenti pozor: Polročné voľno nebude, v ohrození sú aj letné prázdniny!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info