fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Kiska čoskoro očakáva pomenovanie hlavy mafiánskej chobotnice

Fotokoláž / Redakcia (via TASR)

Kiska to asi neprehnal, ak použil výrok o mafiánskom štáte. Potvrdzujú to Makóove výpovede. Exprezident očakáva v krátkom časovom horizonte informácie o hlave skupiny.

Exprezident Andrej Kiska v septembri v roku 2017, v čase kedy bol v Primaciálnom paláci, hovoril o Slovensku ako o mafiánskom štáte. Neminula ho spŕška kritiky. Bolo to po tom, ako z finančnej správy unikli dokumenty o financovaní jeho prezidentskej kampane. Pokračuje portál parlamentnelisty.sk.

Exprezident sa na základe informácií, ktoré hýbu verejnou mienkou v súvislosti s výpoveďami Ľudovíta Makóa, na svojej facebookovej stránke pýta: „Smerujeme už k hlave organizovanej skupiny?“

Makó podľa neho potvrdil obludnosť politického procesu voči jeho osobe, keďže vo výpovedi, ktorá koluje na internete, hovorí o tom, že sa viedli dve vyšetrovania proti Kiskovi. Ale jedno polícia odmietla a druhé zastavila. Mako o tom hovorí: „Ale potom prišlo k stretnutiu s Norom (Bödörom), Tiborom (Gašparom), Robom Krajmerom a Peťom Hraškom a Béďom Slobodníkom, kde sa dohodla stratégia, že sa znova otvoria tieto veci a bude tak vytvorený tlak na Kisku v oblasti politiky.“

Kiska sa pýta, kto stál za jeho diskreditáciou. „Všetko mali pod kontrolou Fico s Kaliňákom,“ naznačil

A presne to sa aj dialo, tvrdí Kiska. „Tlak Fica, Smeru a polície na moju osobu sa neustále zvyšoval, ako sa blížila voľba Ústavných sudcov a parlamentné voľby. Polícia neustále menila vyšetrovateľov len preto, aby ma z niečoho obvinili. Aj sa im to podarilo. Potom, čo všetko vyšlo na povrch, je dnes už každému jasné, kto dal objednávku a kto bol vykonávateľom,“ píše exprezident.

„O činnosti skupiny okolo Bödöra a to, že som cieľom jej diskreditácie, som sa dozvedel ešte počas môjho pôsobenia vo funkcii prezidenta. Človek, ktorý mi to povedal, bol vysoko postavený, mal zo zákona možnosti, ako sa veci dozvedieť, vedieť veľa a nemôcť o tom verejne hovoriť. Nemal som to ako overiť, ani na koho sa obrátiť. Všetko mali v tom čase pod kontrolou Fico s Kaliňákom.

V kontexte výpovede Maka dostávajú esemesky, ktoré mi posielal Pellegrini jasnejší význam (zverejnil ich pred voľbami poslanec Ondrej Dostál, ktorý podal trestné oznámenie za vydieranie prezidenta). Pellegrini nimi reagoval na moje správy, prečo sa ma snaží Fico vydierať, ak ho nepošlem na Ústavný súd,“ vysvetľuje Kiska. .

„To posolstvo je skôr, že by to veľmi chcel (Robert Fico) a na oplátku ponúka veľmi konštruktívny dialóg a snahu o upokojenie situácie na všetkých frontoch, kde ešte nejaké problémy by mohli byť… nerád by som bol, keby sa to teraz zamotalo na interpretácii a slovíčkach. Ale je pravda, že ak sa mu tento odchod nevydarí, tak mu asi nič iné nezostane, ako len tvrdo bojovať až do konca… Ale odkaz prosím cháp tak, ako som napísal na začiatku… že vie byť v prípade úspechu veľmi veľmi konštruktívny…,“ cituje Kiska Pellegriniho.

Matovič upadá, Kiska zlyhal, Sulík provokuje, Fico sa radikalizuje a Pellegrini z toho ťaží

„Neviem, na koľko detailné informácie o konaní polície proti mne mal Pellegrini. Fico vedel o všetkom vopred a je len otázka, či sám riadil túto skupinu, alebo ju len kryl a ona sama s jeho tichým súhlasom konala a podávala mu správy,“ uvažuje Kiska. A v zápätí dodáva: „Dnes je dokázané, že už predtým, ako boli zaslané médiám emaily s uniknutými údajmi o daňových kontrolách v KTAG, Fico hovoril, čo sa stane a že sa proti mne začne pripravovať trestné konanie. Zjavne vedel o všetkom a netajil sa tým na tlačových konferenciách.“

Takže kto stál na čele tej organizovanej skupiny, ktorá vedela upokojiť situáciu na všetkých frontoch?

Kiska si dnes kladie otázky: Prečo polícia pod vedením Lučanského zastavila prácu na organizovanej skupine, ktorá mala za úlohu diskreditovať ma?

„Bránil som sa, ako som vedel, ale stál proti mne celý aparát: vedenie štátu, policajný prezident, oligarchovia, daňová správa, prokuratúra, …

Všetky obvinenia voči mne boli vykonštruované mafiou, ktorá ovládala naše Slovensko. Báli sa, že raz nebudú mať moc a všetko sa prevalí.

Podarilo sa. Malo to zmysel, aj keď to bolelo,“ dodáva Kiska.

Milan Krajniak, občiansky kandidát, podpredseda hnutia Sme rodina, poslanec pred rokmi pre Denník N povedal: „O prerastaní oligarchických štruktúr do štátu som napísal knihu Banda zlodejov, ktorá sa stala bestsellerom už v roku 2014. Je trochu smutné, že prezident Kiska začal o tomto dlhodobo veľkom probléme hovoriť až vtedy, keď sa to začalo týkať jeho osobne. Napriek tomu verím, že väčšina policajtov a prokurátorov si chce robiť svoju prácu, a som rád, že v poslednom čase vidno aj výsledky.“

Exprezident Kiska vraj o tajných poradách pod vedením Bödöra vedel.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info