fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Americký whistleblower Edward Snowden sa stal otcom

Na archívnej snímke z 9. júna 2013 Edward Snowden v Hongkongu. Foto: TASR/AP

Americkému whistleblowerovi Edwardovi Snowdenovi, ktorý žije v exile v Rusku, sa narodil syn. Jeho manžela Lindsay Millsová zverejnila fotografiu, na ktorej obaja držia novorodeniatko vo vianočnom oblečení, avšak s tvárou zakrytou veľkým smajlíkom, informovala v sobotu agentúra DPA.

„Veselé Vianoce, bábätko,“ napísala Millsová v piatkovom príspevku s fotografiou na Twitteri, na čo Snowden odpovedal: „Najväčším darom je naša láska.“

Jeho právnik v sobotu pre ruskú agentúru Interfax povedal, že matka a syn sú v dobrom zdravotnom stave. Millsová oznámila tehotenstvo koncom októbra.

Rusko udelilo Snowdenovi a jeho manželke azyl. Dieťa dostane automaticky ruské občianstvo.

“Moskva trenírkam neverí!”, vyplýva z prieskumu Levada centra

Snowden nedávno povedal, že spolu s manželkou tiež žiadajú o ruské občianstvo, pretože nechcú riskovať odlúčenie od svojho syna. Občianstva USA sa však vzdať nechcú.

Snowden (37), bývalý spolupracovník amerického Úradu pre národnú bezpečnosť (NSA), utiekol zo Spojených štátov v roku 2013 po tom, ako zverejnil rozsiahle tajné informácie o metódach elektronického sledovania používaných spravodajskými službami. V USA je obvinený okrem iného z porušenia zákona o špionáži a krádeže majetku vlády.

V Rusku zomrel legendárny dvojitý britský agent George Blake

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info