HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Vojnová loď kráľovského námorníctva sa vrátila do prístavu kvôli vypuknutiu Covid-19 na palube

Vojnová loď HMS Northumberlan / Foto: Wikipedia LA(Phot) Maxine Davies/MOD

Vojnová loď kráľovského námorníctva prerušila svoje operácie a vrátila sa do prístavu, pričom posádke bolo nariadené zostať v karanténe počas vianočného obdobia kvôli podozreniu z vypuknutia koronavírusu na palube, informuje portál RT.

Hovorca kráľovského námorníctva vo štvrtok uviedol, že fregata HMS Northumberland sa v stredu vrátila na námornú základňu Devonport neďaleko mesta Plymouth po podozrení z vypuknutia Covid-19 medzi posádkou.

„Po niekoľkých podozreniach na Covid-19 na palube lode HMS Northumberland sa posádka teraz riadi zdravotnými pokynmi a protokolmi, ktoré im nakazujú izolovať sa,“ vysvetlil hovorca.

„Kráľovské námorníctvo pokračuje v plnení všetkých operatívnych úloh aj cez Vianoce, ako to robilo počas celej pandémie,“ ďalej poznamenal hovorca.

Výrobca AK-47 v najnovších záberoch predstavil svoju novú protilietadlovú raketu Strela (VIDEO)

Fregata kráľovského námorníctva typu 23 bola vybavená špeciálnymi senzormi na odhalenie cudzích ponoriek a bola povolaná na ochranu britských vôd počas sviatočného obdobia.

Kráľovské námorníctvo začiatkom tohto mesiaca oznámilo, že v predchádzajúcich dvoch týždňoch monitorovalo okolo Spojeného kráľovstva deväť ruských plavidiel.

Rusko nerozmiestni v európskej časti svojho územia rakety, ak…

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info