fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

WHO: Mutácia Covidu objavená vo Veľkej Británii nespôsobí vyššiu úmrtnosť

Ilustračný obrázok / pixabay

Svetová zdravotnícka organizácia upokojila situáciu uprostred úzkosti z nového potenciálne „vysoko infekčného“ kmeňa Covid-19, ktorý bol objavený vo Veľkej Británii, pričom uviedla, že sa od ostatných kmeňov koronavírusu až tak nelíši, informuje portál RT.

„Neexistujú žiadne dôkazy o tom, že nový kmeň Covid-19 zvyšuje závažnosť ochorenia,“ uviedol na pondelkovej tlačovej konferencii šéf WHO pre mimoriadne situácie v zdravotníctve Mike Ryan s odvolaním sa na údaje prijaté od britských vedcov.

Podľa WHO nie je nový kmeň agresívnejší, ani o nič smrteľnejší ako ostatné kmene, pričom sa zdá, že sa šíri o niečo ľahšie, pripustil Ryan.

„Nový kmeň tiež neovplyvní účinnosť liekov a vakcín vyvinutých proti Covid-19,“ uviedla hlavná vedkyňa WHO Soumya Swaminathanová.

Zavedením vakcíny proti Covid-19 dôjde k „dramatickému nárastu kriminality“, varuje šéf Interpolu

Úradníci WHO tiež označili zákazy cestovania do Spojeného kráľovstva za dobrý krok z dôvodu opatrnosti.

„Musíme nájsť rovnováhu. Je veľmi dôležité mať transparentnosť, je veľmi dôležité informovať verejnosť tak, ako to je, ale je tiež dôležité si uvedomiť, že ide o bežnú súčasť vývoja vírusov,“ uviedol Ryan a zároveň toto rozhodnutie označil za „obozretné“.

WHO očakáva, že v nasledujúcich dňoch dostaneme ďalšie údaje o novom kmeni Covid-19.

Francúzsko začne od nedele očkovať proti Covid-19, tvrdí minister zdravotníctva

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info