fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

„Tých, čo sa rúhajú proti Pfizeru, mučí súčasná inkvizícia Mikasom a Matovičom“, píše Blaha

Ľuboš Blaha / Fotokoláž (via Facebook self)

„Špekuluje sa o výmene premiéra. Namiesto Matoviča, ktorý ľuďom nadával do múdrosráčov a kuvikov, by to mal byť Naď, ktorý ľuďom nadáva do opíc a odpadu“, zamýšľa sa Ľuboš Blaha vo svojom najnovšom statuse.

Blaha píše, že „ak by z vlády vypudili SaS, Matovič by sa vraj presunul na ministerstvo zahraničných vecí. Len si to predstavte, ako vedie rezort diplomacie chlapík, čo prijíma veľvyslancov v číňankách. Van tajm neks tajm, šou mast gou von.“

Veľkou otázkou by podľa Blahu bolo, komu by pripadol rezort školstva, ak by z vlády SaS naozaj odišla. Odborne najbližšie má podľa Blahu v OĽaNO k tejto agende telocvikár Jožo Pročko. „Najväčší expert na kotúľ vpred na Slovensku. Vzdelanie na Slovensku už len pri tejto myšlienke preventívne – umrelo.“ uvažuje Blaha.

V statuse sa venuje aj kampani za očkovanie na Slovensku. „Namiesto racionálnej diskusie o plusoch a mínusoch chrlia liberálne médiá takú búrlivú propagandu, za akú by sa nemuseli hanbiť ani v KĽDR.“ píše.

„Ja len, že keď ti z očkovania odpadne sestrička v USA vo chvíli, keď natáčaš reklamný spot o super vakcíne, je to ten najväčší fail v dejinách marketingu. To sa akože fakt ide niekto čudovať, že to zvyšuje pochybnosti o bezpečnosti očkovania?“ zamýšľa sa Blaha.

Spisovateľ Gustáv Murín: pre propagandu vakcíny je každé strašidlo dobré.

„Áno, očkovanie môže mať vedľajšie účinky. A áno, dôsledky vakcíny, ktorá bola vyvinutá za pár mesiacov, nie sú a nemôžu byť preskúmané. A nie, nie každý, kto má racionálne otázky, musí byť extrémista. Ľudia potrebujú vyváženú diskusiu a nie severokórejskú propagandu. Začína to vyzerať tak, že v KĽDR majú ideológiu čučche, ktorej musíš bezmyšlienkovito veriť a u nás na Západe plní tento istý veselý účel – Pfizer. Verme našim korporáciám, nikto to s nami nemyslí tak dobre ako farmabiznis. Amen.“ zhrnul túto tému Blaha.

Podľa neho nemožno vnímať túto tému tak, že ľudia nesmú mať racionálne obavy z vedľajších účinkov vakcíny a robiť z nich všetkých kvôli tomu „konšpirátorov a „neveriacich“. To je podľa Blahu „úroveň stredovekej inkvizície a nie otvorenej spoločnosti.“

Rozdiel je podľa neho iba v tom, že „inkvizícia údajné bosorky mučila španielskymi čižmami a teraz tých, čo sa rúhajú proti Pfizeru, mučia Mikasom a Matovičom.“

Kádrováci s tučnými fasciklami na každého z nás (Ivan Brožík)

Blaha sa ďalej venuje aj zahraničnej bezpečnostnej téme, ktorej stále dominuje Rusko. „Mimochodom, západné tajné služby došli k záveru, že zabúdame na nášho „úhlavného nepriateľa“ – a tým predsa nie je Covid, ale Putin! A tak tu zase máme Navaľného, ktorý blúzni o Novičoku. Najnovšie ho má vraj v spodkoch.

Ja len, že Navaľnému sa síce nepodarilo okrem divákov Markízy a čitateľov Denníka N nikoho na svete presvedčiť, že bol otrávený Novičokom, ale z toho neustáleho omieľania jeho mena je už zaručene otrávená polovica svetovej populácie. Tlieskame. Každopádne, storka o tom, že sa Navaľnému do telefónu priznal agent ruskej tajnej služby, je fakt pecka. To by mohli sfilmovať – ako pokračovanie Mr. Beana.“ posmieva sa najnovším informáciám okolo škandálu s Navaľným Blaha.

„Len si predstavte, ako Rowan Atkinson volá do Ruska a tam mu ruský agent do telefónu ako úplne cudziemu človeku vyklábosí štátne tajomstvo o vražednom Novičoku – od smiechu by ležalo celé kino. Ako paródia by to bolo skvelé. Horšie je, že v takom Denníku N tomuto nezmyslu skutočne veria.“

„V kauze Navaľnyj je najlepšia rozhodne tá časť o spodkoch – ten pocit, keď dostaneš hemeroidy a robíš z toho svetové sprisahanie na čele s Putinom. Ja len, že toto je úroveň Denníka N. Hlavne, že chlapci sa vysmievajú „konšpiračným teóriám“. uzatvára svoj najnoc’vší status Ľuboš Blaha.

Kto financuje propagandu Denníka N?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info