fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
EKONOMIKA ZAHRANIČIE

Rusko chce posilniť dlhodobé dodávky ropy do Indie

ropa ťažba
Ilustračné foto / Pixabay

Rusko si udržiava pevné miesto na indickom energetickom trhu, pričom chce dlhodobo posilniť vývoz ropy do juhoázijskej krajiny, tvrdí ruský veľvyslanec v Indii Nikolaj Kudašev, informuje portál RT.

„To znamená, že sa bude dlhodobo dodávať viac ropy a že sa dosiahnu zmluvné podmienky pre dodávky ruského čierneho zlata do Indie na 20 až 25 rokov,“ uviedol Kudašev v pondelok novinárom s tým, že rokovania o tejto otázke v súčasnosti prebiehajú.

„Dodávame tam ropu a skvapalnený zemný plyn. Ide o to, pozdvihnúť túto spoluprácu na novú dlhodobú úroveň, a preto treba skvalitniť dodávky energie a bezpečnosti,“ dodal ruský veľvyslanec v Indii.

Záchranný balík pre Američanov a bezpečnostné opatrenia v Európe podporujú rast cien zlata

Veľvyslanec hovoril aj o prilákaní indických investorov do rozvoja ropného projektu Vostok v ruskej Arktíde. Ročná produkcia ropy podľa projektu môže byť podľa predbežných odhadov až 100 miliónov ton. Kudašev uviedol, že India prejavila „veľký záujem o projekt“.

Zásoby ropy v ruskej Arktíde priťahujú indické spoločnosti ochotné investovať do rozsiahleho ropného projektu Vostok, ktorý je pre túto krajinu „veľmi zaujímavý“, uviedol už predtým indický minister pre ropu a zemný plyn Dharmendra Pradhan.

Zavedením vakcíny proti Covid-19 dôjde k „dramatickému nárastu kriminality“, varuje šéf Interpolu

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info