fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Pozadie Pellegriniho Hlasu siaha do neprehľadného Karibiku

Na snímke predseda strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini. p FOTO TASR - Jakub Kotian

Hlas – SD Petra Pellegriniho na politickej scéne nie je dlho, no kraľuje na čele volebných prieskumov. Zdá sa, že financie nie sú problémom jej vedenia. 

Bez štátneho príspevku a donedávna aj bez transparentného účtu (sľubovaného už v septembri) sa predseda Peter Pellegrini vozí na naozaj reprezentatívnej limuzíne, hodnej autoparku úradu vlády a centrála jeho strany sídli v centre hlavného mesta, kde nájomné zvykne siahať do nebeských výšin. Všimol si to aj portál ereport.sk

Hlas sídli neďaleko centrály Progresívneho Slovenska (náhoda?), na Lazaretskej ulici v centre Bratislavy. Podľa mládežníckej organizácie strany Sloboda a Solidarita Mladí saskári za prenájom budovy, ktorá slúži ako stranícka centrála platí HLAS mesačne 12-tisíc eur. Okrem toho za spomínanou budovou stojí spoločnosť s prepojením na tajomného muža s konexiami na Karibik.

Prieskum: OĽaNO stále padá, SaS sa derie dopredu a Hlas-SD zvyšuje náskok

Budovú má pod palcom firma Real Estate Firm, ktorá má majetkové väzby na zaujímavý Slovak Investment Opportunities Fund. Na čele predstavenstva stojí istý Radúz Motáň. “Radúz Motáň je človek napojený na finančných žralokov. Pôsobil najskôr v Istrokapitale a následne päť rokov riadil pobočku J&T v Latinskej Amerike.,” tvrdia mladí saskári.

Motáňov investičný fond má zároveň väzby na spoločnosť Sandmills International Corporation sídliaca v Dominikánskej republike. “Práve on, Motáň,  je v súčasnosti registrovaný ako konečný užívateľ výhod cez spleť firiem, vrátane spomenutej karibskej spoločnosti Sandmills, ktorá je cez viacero spoločností majoritným vlastníkom budovy, v ktorej Hlas – SD sídli. Treba dodať, že spoločnosť Sandmills, ako aj investičný fond sú zahalené rovnakým rúškom tajomstva, ako doterajšie financovanie Hlasu,” prizvukujú liberáli.

Hlas-SD konečne zverejnil mená svojich „mecenášov“. Tým najväčším je Pellegrini

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info