fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Aktualita: COVID-19 má ďalší minister. Eduard Heger je už šiestym členom vlády!

Eduard Heger / Fotokoláž (SITA)

Neúprosný koronavírus riedi aj slovenskú vládu. Dnes musel zostať doma jej podpredseda a minister financií Eduard Heger.

O pozitívnom teste Hegera informovalo na sociálnej sieti ministerstvo financií a šéf rezortu je momentálne v domácej karanténe. „Žiaľ, korona si našla aj mňa. Nemám žiadne príznaky a necítim sa ani chorý. Výsledok je však jasný. Všetky pracovné aktivity aj počas sviatkov tak presúvam do online priestoru,“ skonštatoval podľa portálu cas.sk minister Heger.

Test minulý štvrtok mal v poriadku

Ministerstvo pritom ešte minulý piatok informovalo, že Heger zrušil všetky osobné pracovné stretnutia a že odchádza do karantény. Hlavným dôvodom bolo stretnutie s pozitívne testovaným predsedom vlády Igorom Matovičom. Heger mal pritom ešte minulý týždeň vo štvrtok výsledok PCR testu negatívny.

Pozitívne výsledky testov na ochorenie COVID-19 už skôr potvrdili u piatich členov vlády, a to naprieč koaličným spektrom. Z koronavírusu sa momentálne lieči premiér Igor Matovič (OĽaNO), podpredsedu vlády pre legislatívu Štefan Holý (Sme rodina), vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí), minister pôdohospodárstva Ján Mičovský a aj minister obrany Jaroslav Naď (obaja OĽANO).

Máme doteraz najhoršie koronavírusové čísla, prognóza je priam desivá

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info