HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Koronakríza v Rusku môže skončiť začiatkom roku 2021, tvrdí šéfka dozorného orgánu pre zdravie

Ilustračný obrázok / Pixabay

S hromadným očkovaním proti Covid-19, ktoré sa v Rusku začalo tento mesiac, sa šéfka dozorného orgánu pre zdravie obyvateľov domnieva, že koronakríza by mohla skončiť do pár mesiacov, informuje portál RT.

Anna Popová uviedla svoj krátky a zdanlivo pozitívny komentár v sobotu počas televízneho programu s názvom „Nebezpečný vírus“.

„Skončí sa to na jar, a ak budeme usilovní, môže sa to skončiť aj skôr. Závisí to od toho, ako dnes budeme konať,“ uviedla Popová.

Svoju predpoveď bližšie nešpecifikovala, ale bola súčasťou témy zdravotníckych pracovníkov, ktorí diskutovali o očkovaní a imunite stáda.

Európska agentúra pre lieky pripravuje stretnutie so spoločnosťou Pfizer pod tlakom predvianočného schválenia vakcíny

Aj keď toto tvrdenie dodáva nádej krajine, ktorá trpí vysokým počtom pozitívnych prípadov, nie všetci boli tak optimistickí. Moskovský starosta Sergej Sobjanin v rovnakom televíznom programe varoval, že krajina bude s Covid-19 bojovať ešte „dlho“.

Minulý týždeň vyšlo najavo, že viac ako 150 000 Rusov už bolo zaočkovaných vakcínou Sputnik V, čo je podľa predstaviteľov viac ako v ktorejkoľvek inej krajine. Očkovanie sa pomaly otvára pre viac občanov, pričom budúci týždeň bude mať nárok na vakcínu ďalší milión Moskovčanov.

Rusko k tomuto víkendu oficiálne zaregistrovalo 2 848 377 prípadov Covid-19, pričom v súčasnosti je pod lekárskym dohľadom viac ako 612 000 ľudí. V porovnaní so zvyškom sveta je krajina štvrtá v rebríčku zistených prípadov za USA, Indiou a Brazíliou.

„Analýza nového koronavírusu ukazuje, že nie je umelo vytvorený“ konštatuje ruský vedec

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info