fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

„Analýza nového koronavírusu ukazuje, že nie je umelo vytvorený“ konštatuje ruský vedec

Ilustračný obrázok © Shutterstock

Analýza genómov nového koronavírusu ukazuje, že vírus je prirodzený a nie je teda vytvorený človekom. Uviedol to Rinat Maksjutov, riaditeľ novosibirského strediska Vektor pre ruskú tlačovú agentúru TASS..

„Domnievam sa, že nový koronavírus nie je technickým vynálezom človeka a analýza všetkých genómov ukazuje, že ide o produkt, ktorý je výsledkom klasickej vírusovej evolúcie v prírode,“ uviedol Maksjutov pre kanál Rusko 1.

Maksjutov vysvetlil, že nedávno nájdené koronavírusy, ktoré cirkulujú v prírode a nie sú pre človeka infekčné, sa od nového koronavírusu líši nie viac ako o 1%.

Celoživotná imunita

Podľa Maksjutova sa u niektorých pacientov s covidom-19 môže vyvinúť celoživotná imunita, ale u väčšiny klesá po šiestich, maximálne 10 mesiacoch.

Mesík spúšťa petíciu za účinnú ochranu a liečbu covidu

„U rady chorých sa môže vyvinúť celoživotná imunita, väčšina chorých má oslabený imunitný systém a šesť, maximálne 10 mesiacov po ochorení bude potrebná ďalšia stimulácia imunity,“ podotkol.

EpiVakKorona

Maksjutov vyhlásil, že spoľahlivá ochrana proti covidu-19 po očkovaní prípravkom EpiVakKorona sa vytvára po dobu najmenej 6 mesiacov.

„Štúdie na laboratórnych zvieratách, vrátane nižších primátov, ukázali, že sa vytvára spoľahlivá ochrana po dobu najmenej 6 mesiacov po očkovaní,“ podotkol.

Nedôvera v masové očkovanie môže zhatiť plány farmaceutických gigantov (Vladimír Prochvatilov)

Sľubná spolupráca

Tento týždeň informovali o tom, že spoločné testy vakcíny Sputnik V vyrábané v Rusku a britskej vakcíny spoločnosti AstraZeneca proti novému koronavírusu začnú čoskoro. Povedal to riaditeľ pre vývoj Ústavu, ktorý vyvinul Sputnik V Alexander Gintsburg.

„Ruský fond priamych investícií a AstraZeneca sa dohodli na spoločných klinických testoch, ktoré budú používať komponenty oxfordskej vakcíny v prvej injekcii, a Sputnika V v druhej. Ak tomu dobre rozumiem, tak tieto testy začnú v blízkej budúcnosti, „uviedol Gintsburg vo vysielaní Rossia 24.

Riaditeľ Ústavu Gamaleji, ktorý vyvinul vakcínu Sputnik V proti koronavírusu, uviedol, že vakcína AstryZeneca by mohla byť efektívnejšia, ak by ju kombinovali so Sputnik V.

Schvaľovanie vakcíny odkrýva veľký problém EÚ (Stefan Kornelius)

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info