fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Naď priznal, že nemá ľahký priebeh ochorenia

Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naď. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Minister obrany Jaroslav Naď z domácej karantény, v ktorej sa lieči z ocherenia COVID-19, opísal svoj posledný pracovný týždeň v tomto roku. Čo je však závažnejšie, minister priznal, že ochorenie uňho nemá ľahký priebeh. Skôr naopak. 

„Týždeň je napokon iný ako všetky doteraz. Mám COVID-19. Som rád, že napriek tomu, že priebeh vôbec nemám ľahký, s vysokými teplotami a bolesťou celého človeka, zatiaľ zvládam tento boj sám doma bez pomoci zdravotníkov. Majú toho naozaj dosť. Ďakujem vám všetkým za podporu a správy, veľmi si to cením. Prosím dávajte na seba pozor!“ odkázal z domáceho lôžka.

Minister potom fanúšikom predstavil, čo všetko sa mu podarilo stihnúť pred nástupom do karantény. Privítal, napríklad, prezidentku Zuzanu Čaputovú a spolu s náčelníkom generálneho štábu Danielom Zmekom prostredníctvom videokonferencie poďakovali vojakom v zahraničných operáciách v Afganistane, Lotyšsku, na Cypre a v Bosne a Hercego ine.

„Zatelefonovali sme si s ministerkou obrany Nemeckej spolkovej republiky Annegret Kramp-Karrenbauerovou, aby sme zhodnotili pokrok v oblasti bezpečnosti a obrany v rámci EÚ a NATO a dohodli sa na ďalšej spolupráci oboch krajín, vrátane oblasti boja proti hybridným hrozbám a v obrannom priemysle.“

Úplne posledné, čo stihol pred nástupom do karantény, bol telefonát s fínskym ministrom obrany Jyri Häkämiesom. Jednou z tém rozhovoru bola aj budúcnosť projektu bojových obrnených vozidiel 8×8, ktorými chce Naď vybaviť ozbrojené sily.

A na záver z lôžka dodal: „Ľudia v rezorte obrany naozaj makajú a ja som im veľmi vďačný. Prišiel však čas pre mňa na liečenie a pre ľudí na oddych a vianočné sviatky v kruhu rodiny. S týždňom v obrane sa ohlásim opäť v novom roku. Majte sa krásne a prajem úžasné Vianoce a šťastný nový rok!“

Za 50 miliónov od Američanov kúpi Naď dva vrtuľníky Black Hawk

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info