fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
ŠPORT

„Začínam preteky s časom.“ Federer pripustil možnosť, že už sa na kurty nevráti

Roger Federer / TASR

Bol dojatý. Dostal ocenenie pre najlepšieho švajčiarskeho športovca od roku 1950. Zároveň však Roger Federer pripustil, že je možné, že sa po dvoch operáciách kolena na tenisové kurty už nevráti, píše portál Aktuálně.

Mohol by sa vrátiť presne po roku. Naposledy sa aktívna švajčiarska legenda predstavila na Australian Open. Potom ale Federer absolvoval dve operácie kolena. Pauza kvôli pandémii koronavírusu mu pomohla a v rebríčku prepadol len na piate miesto, ale aj tak prežíva najdlhšiu rekonvalescenciu kariéry.

„Dúfal som, že už v októbri budem v poriadku, ale nie som, koleno stále nie je stopercentné a môj štart na Australian Open je dosť na hrane,“ priznal na vyhlásení švajčiarskeho športovca roka Federer.

Nadal a Federer spolu budú chýbať na grandslamovom turnaji prvýkrát od roku 1999

Prvý grandslam sezóny by pritom mal štartovať s oneskorením oproti pôvodným zvyklostiam, momentálne je termín pre úvodné kolo stanovený na 8. februára.  „To mi samozrejme dáva trochu času navyše, ale aj tak začínam tak trochu preteky s časom, aby som bol fit,“ vyhlásil.

Podobnú pauzu už raz zažil. V roku 2017 sa vracal po zranení s polročnou prestávkou od tenisu a vyhral potom hneď dva grandslamy. Teraz by hral ostrý zápas po viac ako 12 mesiacoch, navyše v auguste bude maž už 40 rokov.

Federer prijal výzvu o prevencii pred koronavírusom, posunul ju na Holdenerovú či Josiho

„Stále verím, že budem schopný vám v budúcej sezóne niečo predviesť, ale keby nie, toto bol neuveriteľný koniec kariéry,“ pochvaľoval si ocenenie pre najlepšieho športovca krajiny za posledných 70 rokov.

Pre svoj návrat ale robí všetko a už trénuje priamo na kurte. „Veľa som na sebe fyzicky pracoval. Uvidíme, ako sa budú vyvíjať najbližšie dva mesiace,“ dodal Švajčiar.

NHL by mala začať 13. januára. Rozhodnú kanadské úrady

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info