fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Politici karanténu nepotrebujú, stačí negatívny test, rozhodol Mikas

Na snímke zľava hlavný hygienik SR Ján Mikas a predseda vlády SR Igor Matovič. FOTO TASR - Dano Veselský

Hlavný hygienik SR podľa epidemiologičky Zuzany Krištúfkovej udelil kľúčovým osobám pre chod štátu výnimku, a po tom ako absolvujú päťdňovú karanténu a po otestovaní majú test s negatívnym výsledkom, ju môžu ukončiť. Politikom, ale aj ostatným ľuďom na Slovensku však vzhľadom na zlú súčasnú pandemickú situáciu odporúča, aby pracovali z domáceho prostredia.

Hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková TASR potvrdila, že na všetkých pracovníkov orgánov štátnej správy a samosprávy sa vzťahuje výnimka hlavného hygienika SR. „Podľa nej pri chránenom kontakte týchto pracovníkov s osobou pozitívne testovanou na COVID-19 nie je potrebná domáca izolácia a vyradenie z pracovnej činnosti, ak človek nemá príznaky respiračného ochorenia. Izolácia je v tomto prípade dobrovoľná,“ uviedla.

Doplnila, že pracovníci orgánov štátnej správy a samosprávy sú osoby podieľajúce sa na chode štátu, a ak boli v chránenom kontakte s pozitívne testovanou osobou a nemajú príznaky respiračného ochorenia, majú možnosť túto výnimku využiť, no nemusia.

Epidemiologička to uviedla na margo toho, že lídri koaličných strán a členovia vlády, ktorí boli v kontakte s predsedom vlády SR Igorom Matovičom (OĽANO), nastupujú v piatok do domácej karantény, prípadne podstupujú testy. Matovič bol totiž pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19.

Bihariová vyzýva ľudí, aby nešli do kostola. „Boh nestojí o takéto obety,“ hovorí

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info