HLAVNÝ DENNÍK
ZAHRANIČIE

Deti narodené pacientkam s Covid-19 majú protilátky, tvrdí štúdia

deti
Ilustračný obrázok / TASR
Nová štúdia zistila, že u tehotných žien už nie je pravdepodobnosť výskytu horších príznakov Covid-19, a že deti narodené matkám infikovaným vírusom majú protilátky, informuje portál RT.

Malá štúdia 16 tehotných žien, ktorú v piatok zverejnila Singapurská pôrodnícka a gynekologická výskumná sieť, nenašla nijaké dôkazy o tom, že by sa koronavírus mohol prenášať medzi matkou a dieťaťom.

Ďalším pozitívnym zistením bolo, že z piatich detí narodených pred zverejnením štúdie sa všetky narodili s protilátkami proti Covid-19. Aj keď vedci si zatiaľ nie sú istí, akú úroveň ochrany im to pred vírusom zabezpečí.

Štúdia tiež zistila, že koronavírus nebol pre tehotné ženy škodlivejší ako pre kohokoľvek iného v širšej populácii.

Štúdia: Koronavírus je takmer trikrát viac smrtiaci než chrípka

„Výsledky štúdie boli upokojujúce,“ uviedla vo vyhlásení Singapurská sieť pre pôrodníctvo a gynekológiu. „To dokazuje, že výskyt a závažnosť látky Covid-19 u tehotných žien zodpovedá všeobecným populačným trendom.“

Žiadna zo žien nezomrela na vírus a všetky sa úplne zotavili. Dve zo žien však prišli o svoje deti a vedci tvrdia, že jeden z prípadov mohol byť dôsledkom komplikácií Covid-19.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) uvádza, že tehotné ženy môžu byť ťažko ovplyvnené respiračnými infekciami, ako sú koronavírusy, a odporúča prijať preventívne opatrenia. WHO dodáva, že neexistujú dôkazy o tom, že by sa Covid-19 mohol prenášať z matky na jej dieťa, čo singapurská štúdia potvrdzuje.

Počet mŕtvych na Covid-19 prekročil v Európe pol milióna

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info