fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

„Ak by som mal obetovať môj život za život tisícov nevinných obetí, urobím to!“ šokuje Matovič

Fikcia / Fotomontáž (via SITA, Shutterstock)

Tak dlho a tak úporne bojoval proti koronavírusu až ho sám dostal. Premiér sa so svojou diagnózou, teda že je covid pozitívny, pochválil aj na sociálnej sieti.

O tom, že koronavírus si nevyberá svedčí aj skutočnosť, že pozitívne testovaný naň je už i premiér Matovič. Po lídrovi strany Hlas-SD Petrovi Pellegrinim a predsedovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi je to teda tretí šéf politického subjektu, ktorý zápasí s nebezpečným vírusom.

Aj napadnutý covidom útočí na Sulíka

„Oddnes som jedným z Vás. Z Vás, o ktorých som každé ráno s napätím a strachom čakal správu v mojom mobile ešte predtým, ako to boli oficiálne výsledky,“ začína svoj facebookový status Igor Matovič, ktorý ešte pripomína, že deväť mesiacov mu nezáležalo na ničom viac, ako na ochrane zdravia a životov tých najbezbrannejších, starých a chorých ľudí, ktorí sa znenazdajky stali rukojemníkmi nášho prístupu k nim. „Deväť mesiacov neustále bojujem s ľuďmi, ktorí merajú mieru pandémie len množstvom zatvorených barov a huckajú tým ľudí proti opatreniam a (vlastnej) vláde … a priznávam, už nevládzem a tešil som sa aspoň na pár dní bez stresu,“ vylieva si srdce premiér.

„Teraz to vyzerá na sviatky iné. Buďte, prosím, mimoriadne opatrní … viem, pozerať na cudzieho človeka ako na číslo v rade, je pohodlné a v dnešnej dobe u mnohých populárne. Lenže ľudia čísla nie sú a žiadna starká a starký si naše sebectvo nezaslúži. Žiaden chronicky chorý človek si nezaslúži, aby sme ním opovrhovali a jeho život považovali za menejcenný, len preto, lebo my sme vraj “slobodní”. Nie, nie sme!“ pokračuje Matovič vo svojom statuse, v ktorom opäť, no tentokrát zboku útočí na Richarda Sulíka.

Slovensko má väčšie problémy, ako riešiť citové rozpoloženie Matoviča, reaguje Sulík

Na Vianoce chcel pomáhať v nemocnici

„Sloboda neznamená šírenie nenávisti voči snahe chrániť najslabších. Sloboda neznamená, že naše práva sú absolútne a bezbranní majú len držať hubu a modliť sa, aby neumreli. Sloboda neznamená, že život onkologického pacienta je menej ako právo na pôžitky života sociopata,“ píše ďalej premiér a vzápätí v statuse načrtol aké mal plány na Vianoce. „Vianočné sviatky som mal stráviť ako pomocná sila v nemocnici. S cieľom poukázať na obete nášho sebectva – na chorých, mŕtvych a do úmoru unavených zdravotníkov. Teraz budú zrejme plány trochu iné. Áno, štatisticky by som to mal prežiť bez ujmy, ale ak by som mal možnosť obetovať môj život za život tisícov nevinných obetí, urobím to!“ šokuje premiér.

Jeho nostalgia z posledných dní sa odzrkadľuje aj v závere jeho statusu. „Prepáčte, prosím. Som ako slon v porceláne a robím chyby … ale neviem sa toho zbaviť. Neviem sa v tejto vojne odpútať od – pre mňa jediného podstatného cieľa – chrániť to najvzácnejšie, čo zostalo tým najbezbrannejším z nás. Ich zdravie a životy. Pomôžte mi v tom, prosím. BUĎME ĽUĎMI!“ končí svoj status covid pozitívny premiér.

Čo sa deje s Matovičom? Prespáva ešte vôbec doma, alebo na našej ambasáde v Rakúsku?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info