HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Zuzana Čaputová u pápeža Františka očami odborníka

Prezidentka SR Zuzana Čaputová (vpravo) a pápež František (vľavo) počas súkromnej audiencie vo Vatikáne / Facebook (TASRTV.SK)

Zuzana Čaputová sa v pondelok 14. decembra stretla vo Vatikáne pri osobnej audiencii s pápežom Františkom. Jednou z vecí, ktoré spoločne riešili, boli stále sa prehlbujúce rozdiely v spoločnosti. Módny stylista hviezd Sam Dolce ohodnotil celkový dojem prezidentky, píše portál eXtra.

„Je mi cťou odovzdať vám pozdravy od pápeža Františka na Slovensko. Sme jeho srdcu blízki, váži si nás a myslí na nás aj v týchto ťažkých časoch. Odkazuje nám, že máme vydržať, bojovať a hlavne držať spolu. Jeho slová počas nášho osobného rozhovoru boli nesmierne uspokojivé. Boli to slová zmierenia a nádeje,“ napísala prezidentka Zuzana Čaputová na sociálnych sieťach.

Čaputová mala s pápežom Františkom najskôr súkromný rozhovor a následne si vymenili dary. Prezidentka obdarovala pápeža maľbou Panny Márie Sedembolestnej, ktorá je patrónkou Slovenska a má vyjadrovať nádej, odhodlanie, silu a pokoru.

„Návšteva Vatikánu nemala význam, boli tam už aj Harabin, Fico a Mečiar,“ hovorí Chmelár

Prezidentka ešte pápeža obdarovala štyrmi veľkými sviečkami z včelieho vosku, ktoré boli vyrobené v sociálnom podniku, ktorý dáva šancu ľuďom v ťažkých životných situáciách. Svätý Otec na oplátku Čaputovú obdaroval bronzovým umeleckým odliatkom.

Módny stylista českých a slovenských známych osobností Sam Dolce zhodnotil celkový styling prezidentky a chválou nešetril. „Tieto snímky už teraz na mňa pôsobia ikonicky. Z celkového outfitu, ktorý bol ovplyvnený predpísaným dress codom v rámci pápežského protokolu, je zreteľný a úplne jasne pochopiteľný rešpekt k Jeho Svätosti a ku Svätej stolici ako takej,“ domnieva sa stylista.

„Štylisticky sa nedá nič vytknúť. Všetci obyvatelia našej susednej krajiny môžu a iste sú právom hrdí, že majú v čele krajiny ženu, ktorá celý svoj národ i v zahraničí reprezentuje ako vhodnou garderóbou, tak i svojím inteligentným, láskavým a dôstojným vystupovaním, ktoré sa od hlavy štátu síce očakáva, ale nie je samozrejmosťou, pretože v našej krajine táto dôstojnosť posledných pár rokov bohužiaľ chýba,“ povedal na adresu prezidentky Čech Sam Dolce.

Mestá žiadajú vládu: Dajte lockdown čo najskôr, situácia je už neudržateľná!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info