HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER SLOVENSKO

Spolumajitelia Esetu zamlčiavali kontakty s ľuďmi podozrivými z korumpovania súdov

Je podozrivo veľké ticho okolo vzťahov spolumajiteľov Esetu a Denníka N) s Kočnerom a Zoroslavom Kollárom.

„Už uplynulo pätnásť dní odvtedy, čo sme poslali spolumajiteľovi Esetu Rudolfovi Hrubému otázku, či bol pri svojom vlastníckom vstupe do Slovakia Ring v kontakte so Zoroslavom Kollárom, dlhodobým majiteľom Slovakia Ring. Takisto sme Hrubého poprosili o vysvetlenie bližších okolností, kedy presne došlo k zmene vlastníka tejto spoločnosti a ak náhodou nebol v priamom obchodnom vzťahu so Zoroslavom Kollárom, akým spôsobom teda došlo k zmene vlastníctva tejto firmy.“ Pripomína portál postoj.sk.

„Rudolf Hrubý na naše otázky nijako nereagoval. Napokon, nijaké verejné vysvetlenie neponúkol ani pred mesiacom a pol, keď organizácia Transparency International Slovensko (TIS) na svojom facebooku upozornila, že po dvoch rokoch pátrania konečne zistila, že „popri dlhodobých konateľoch L. Csókovi a P. Čulíkovi je dnes už oficiálnym spolumajiteľom okruhu aj jeden z najbohatších Slovákov Rudolf Hrubý“.“ Dodáva ešte postoj.sk.

Zdroj sa odvoláva na TIS: „Oficiálna stopa Zoroslava Kollára v Slovakia Ringu, kde figuroval v Dozornej rade aj spolu s Norbertom Bödörom, sa končí v lete 2017, keď začal zákon vyžadovať od firiem so štátnym biznisom preukázanie majetkovej štruktúry. Slovakia Ring sa odvtedy tváril, že konečnými užívateľmi výhod sú ľudia z Cypru a Filipín. Transparency sa obrátila na súd, keďže Slovakia Ring podozrievala, že zatajuje skutočných vlastníkov, až kým sa v protischránkovom registri objavil nový zápis so slovenskými menami vrátane Rudolfa Hrubého z Esetu.“

Threema opäť prehovorila: Komunikáciu s Kočnerom priznal ďalší prokurátor!

Postoj. sk pripomína, že zhruba v tom istom čase NAKA zadržala v rámci akcie Víchrica Zoroslava Kollára, ktorý čelí obvineniu zo zločinu zasahovania do nezávislosti súdu, pričom ide aj o machinácie týkajúce sa Slovakia Ringu.

„V spore o Carlton viacerí ľudia z prostredia tvrdili, že za eseťákov vec vybavuje Zoroslav Kollár. Iní aktéri, najmä dnes spolupracujúci kajúcnik v nej tvrdil, že ich právny zástupca kryje nezvyčajné, korupčne sa javiace vzťahy sudkýň so Zoroslavom Kollárom. Jeden z dvojice eseťákov – Rudolf Hrubý – preberá podiel v Slovakia Ringu, ktorý predtým vlastnil Zoroslav Kollár, no tvrdí, že ho takmer nepozná. Podobne ako predtým cez svojho právneho zástupcu odmietol, že by sa stretol s Mariánom Kočnerom, a priznal sa k tomu, až keď sa inak nedalo,“ sumarizuje reťazec „náhod“ postoj.sk.

„Táto zmes by v prípade kohokoľvek iného bola dôvodom na zvýšený mediálny záujem. Pre dvojicu spolumajiteľov Esetu a Denníka N Grunda a Hrubého to však zjavne neplatí.“ dodáva zdroj na záver.

„Threema ukázala, že spravodlivosť na Slovensku sa dá kúpiť“, tvrdí Čaputová

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info