Roskozmos uvažuje o Verneho metóde vypúšťania satelitov
16 | 12 | 2020 I Ivan Brožík

Čítali ste Cestu na mesiac spisovateľa Julesa Verna? Tak presne tak isto - z dela - zvažuje Roskozmos možno už v blízkej budúcnosti vystreľovať satelity na obežnú dráhu okolo Zeme.


Vedci sa domnievajú, že súčasná úroveň pokroku umožňuje realizovať myšlienku opísanú Julesom Vernom. Je to zrejmé aj z nasledujúcich faktov, ktoré zverejnil portál KP.ru.


Ruskí odborníci navrhli zostrojiť "vesmírnu zbraň" na vypúšťanie satelitov do vesmíru. Návrh používať nosné kapsule a elektromagnetické delá pri vypúšťaní malých družíc oznámili špecialisti ústavu v časopise "Bulletin of NPO named after Lavochkin".

Vedci sa domnievajú, že moderná úroveň vedeckého a technického pokroku umožňuje uviesť do života myšlienku, ktorú prvýkrát popísal Jules Verne v románe „Cesta na Mesiac“ ešte v roku 1865.

Podľa odborníkov je výhodou "vesmírneho dela" lacné vypúšťanie a vysoká účinnosť dopravy satelitov na obežnú dráhu. Navrhujú lineárne delo a prstencový urýchľovač.

Roskozmos tvrdí, že ľudia by jedného dňa mohli žiť na mesiaci Jupitera, Kalisto
Ruská vesmírna agentúra Roskozmos považuje Kalisto, druhý najväčší mesiac Jupitera, za možné miesto pre obývateľnú základňu vo vesmíre, tvrdí riaditeľ dlhodobých programov spoločnosti Alexander Bloshenko, informuje portál RT. Čítať ďalej
26 | 09 | 2020 | Marek Molnár